Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech
< sekcia Fortunaliga

V derby zápase Slovan-Trnava si tradiční rivali body podelili

Na snímke vľavo Adam Zreľák (Slovan) a vpravo Miloš Nikolič (Trnava) v dohrávke 14. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava 10. marca 2015 v Bratislave Foto: TASR/Pavel Neubauer

Velkí súperi sa stretli v dohrávke 14. kola Fortuna ligy.

Bratislava 10. marca (TASR) - V utorňajšom dohrávanom zápase 14. kola Fortuna ligy 2014/2015 remizovali futbalisti Slovana Bratislava so Spartakom Trnava 1:1. Skóre otvoril už v 5. minúte hosťujúci Nikolič, "belasí" vyrovnali v 62. minúte zásluhou Kubíka.Slovan je v tabuľke štvrtý, Spartak piaty, vďaka deľbe bodov v najslávnejšom slovenskom derby si tretie miesto udržal FK Senica. V 21. kole Spartak Trnava hostí v sobotu lídra súťaže MŠK Žilina, Slovan hrá na druhý deň doma s Dunajskou Stredou.

Obaja aktéri pred stretnutím pomýšľali na tretiu priečku, na ktorú by sa jeden či druhý vyšvihli v prípade plného bodového zásahu. Dvakrát odložené derby sa začalo lepšie vyvíjať pre hosťujúci Spartak. V 5. minúte sa lopta po rohu dostala až k Nikoličovi a ten ju v akrobatickom postavení otočený chrbtom k bráne dokázal z niekoľkých metrov poslať do siete - 0:1. Trnavčania prišli takticky veľmi dobre pripravení, Slovan do 30. minúty nepustili do šance a hrali s ním minimálne vyrovnanú partiu. Tá však veľa krásy nepriniesla, na ihrisku dominovali tvrdé osobné súboje a na vzruch pred jednou či druhou šestnástkou čakali diváci v úvodnom dejstve márne. V negatívnom zmysle zaujala jedine pyrotechnická vsuvka v sektore priaznivcov Slovana, ktorá si vyžiadala chvíľkové prerušenie stretnutia. V 42. minúte mohol po ojedinelej akcii domáceho tímu vyrovnať Mészáros, ale Kelava jeho strelu nohami reflexívne zneškodnil.

Na snímke sektor fanúšikov Slovanu v dohrávke 14. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava 10. marca 2015 v Bratislave

Po Kubíkovom centri sa v 54. minúte ocitol v dobrej šanci Zreľák, pred útočníkom Slovana však na poslednú chvíľu odkopol loptu na roh pilier trnavskej defenzívy Nikolič. Slovan vstúpil do druhého polčasu aktívne, pritlačil súpera a neustále hrozil. V 62. minúte sa dočkal odmeny za aktivitu, keď si Kubík za polovicou ihriska šikovne prebral dlhý pas, prešprintoval Janečku a efektne dokázal prehodiť Kelavu - 1:1. Kým prvý polčas herne patril Trnave, po zmene strán boli iniciatívnejší domáci. Spartak sa až príliš zameral na bránenie a vyrovnávajúci gól vniesol do jeho radov nervozitu. V 85. minúte mohol rozhodnúť striedajúci Ďuriš, ktorý sa rútil sám na Kelavu, ale hodil si dlhú loptu a trestuhodne sa pripravil o možnosť zakončenia. Hostia si z Pasienkov napokon odviezli cenný bod, vzhľadom na priebeh zápasu spravodlivý pre obe mužstvá.

Jozef Chovanec, tréner Slovana: "Ďakujem fanúšikom, že nás dnes prišli v hojnom počte podporiť a držali nám palce až do konca zápasu. Vstup do neho nám nevyšiel, aj keď sme vedeli o silných štandardkách Trnavy, po jednej z nich sme inkasovali. Neboli sme dôslední, ako sme chceli byť, ale cez prestávku sme hráčov motivovali, že môžu s výsledkom niečo urobiť. Na ťažkom teréne sa nedal hrať technický futbal, videli sme viac silové atribúty z oboch strán. Remíza je spravodlivá, aj keď bolo vidieť, že obe mužstvá chceli vyhrať."

Juraj Jarábek, tréner Spartaka: "Ďalšie derby je za nami, prišlo na neho veľa ľudí, malo náboj a atmosféru. Akurát škoda delobuchov, pretože prerušenia do futbalu nepatria. Chceli sme na Slovane niečo uhrať, čo sa nám podarilo, ale mohli sme získať aj viac. Prvý polčas bol v poriadku, ujali sme sa po nacvičenom signáli vedenia. V druhom polčase Slovan zlepšil pohyb, my sme sa zbytočne zatiahli. Dostali sme lacný gól do rozhodenej obrany, kde pravdepodobne spravil chybu Janečka, ale musím sa na ten moment ešte pozrieť zo záznamu. Po prestriedaní sme chceli niečo vymyslieť, ale nepodarilo sa nám to."

dohrávka 14. kola FL 2014/2015:
Slovan Bratislava - Spartak Trnava 1:1 (0:1)
Góly: 62. Kubík - 5. Nikolič. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Zreľák, Simovič, Kubík - Bortel, Čonka, Hlinka, Mikovič, 4353 divákov.

zostavy a striedania:
Slovan: Krnáč - Čikoš, Gorosito, Saláta, Jablonský - Dobrotka (55. Ďuriš), Simovič - Mészáros (86. Lásik), Štefánik (90.+3 Niňaj), Kubík - Zreľák

Trnava: Kelava - Janečka, Nikolič, Bortel, Čonka - Greššák (67. Casado) - Sabo, Hlinka, Sládek (66. Vojtuš), Cleber (88. Vlasko) - Mikovič