Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Bayern prehral v Heidenheime 2:3, na Leverkusen stráca už 16 bodov

Anglický futbalista Harry Kane z Bayernu Mníchov v zápase nemeckej Bundesligy v sobotu 6. apríla 2024. Foto: TASR/AP

Leverkusen vyhral v deviatom ligovom dueli za sebou.

Berlín 6. apríla (TASR) - Futbalisti Bayeru Leverkusen sú už len krôčik od zisku prvého titulu v nemeckej Bundeslige. V sobotňajšom zápase 28. kola zvíťazili na pôde Unionu Berlín 1:0 a keďže ich najbližší konkurent Bayern Mníchov prehral v Heidenheime 2:3, ich náskok sa šesť kôl pred koncom súťaže zvýšil už na 16 bodov.

Leverkusen vyhral v deviatom ligovom dueli za sebou, o sobotnom triumfe rozhodol v závere prvého polčasu z pokutového kopu stredopoliar Florian Wirtz. Predchádzal mu faul Robina Gosensa, ktorý zaň dostal druhú žltú kartu. Bayern viedol po prvom polčase po góloch Harryho Kanea a Sergea Gnabryho 2:0, no po zmene strán sa o vyrovnanie v priebehu dvoch minút postarali Kevin Sessa a Tim Kleindienst. Hrdinom zápasu sa z pohľadu domácich stal práve Kleindienst, ktorý strelil víťazný gól v 79. minúte. Leverkusen tak môže spečatiť historický prvý titul už na budúci týždeň v domácom zápase s Brémami.

Hráči Bochumu v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Matúšom Berom prehrali na pôde Kolína 1:2. Hostia viedli až do 90. minúty, v nadstavenom čase však domáci otočili vďaka zásahom Steffena Tiggesa a Lucu Waldschmidta.

Lipsko triumfovalo vo Freiburgu 4:1, dvoma gólmi k tomu prispel belgický útočník Lois Openda. Dva góly si do štatistík pripísal aj Kórejčan Jae-Sung Lee v drese Mainzu, jeho tím zdolal Darmstadt jednoznačne 4:0.

V šlágri 28. kola doma Borussia Dortmund podľahla Stuttgartu 0:1. O víťazstve hostí rozhodol útočník Serhou Guirassy. V tabuľke sa Stuttgart bodovo dotiahol na Bayern, o skóre však figuruje na tretej priečke. Dortmund je piaty, na dvojicu stráca sedem bodov.