Škrteľov Liverpool dostal v Stoke šestku, bude hrať len v predkole EL

Charlie Adam skóruje proti Liverpoolu aj s našim Škrteľom. Foto: TASR/AP

Zaváhanie Liverpoolu v súboji o priamu účasť v skupinovej fáze Európskej ligy využil Tottenham Hotspur.

Londýn 24. mája (TASR) - V záverečnom 38. kole anglickej futbalovej Premeir League prišiel FC Liverpool o priamu účasť v skupinovej fáze Európskej ligy, keď prehral na ihrisku Stoke City vysoko 1:6.

Liverpool, v základnej zostave so slovenským reprezentantom Martinom Škrtelom, prehrával po prvom polčase 0:5. Po zmene strán strelil čestný úspech hostí kapitán Steven Gerrard, ktorý z klubu odchádza a po stretnutí sa rozlúčil fanúšikmi, ale posledné slovo mali domáci. Na poltucet strelených gólov zaokrúhlil Peter Crouch. Zaváhanie Liverpoolu v súboji o priamu účasť v skupinovej fáze Európskej ligy využil Tottenham Hotspur, keď vďaka presnému zásahu Harryho Kanea vyhral na pôde Evertonu 1:0.

Istotu záchrany v Premier League si po výhre 2:0 nad West Ham United zabezpečil Newcastle United, pre ktorý to bol prvý víťazný zápas po desiatich kolách. Po troch prehrách v rade získal bod Hull City za remízu s Manchestrom United 0:0, ale ani ten nepomohol domácim k záchrane v najvyššej súťaži.

Chelsea oslavuje majstrovský titul.

Majstrovská Chelsea zvíťazila nad Sunderlandom 3:1. V zápase sa do vedenia dostali hostia v 26. minúte zásluhou Stevena Fletchera. Ešte v prvom polčase však vyrovnal z pokutového kopu Diego Costa a po zmene strán dvoma gólmi zabezpečil výhru pre "The Blues" striedajúci Loic Remy. Tretiu priečku zabezpečujúcu účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov si poistil Arsenal Londýn víťazstvom 4:1 nad West Bromwich Albion, keď sa hetrikom prezentoval Theo Walcott.

Manchester United si zahrá v predkole LM. S najvyššou anglickou súťažou sa rozlúčili posledný Queens Park Rangers a Burnley so spomínaným Hullom.

Sumáre:
Stoke City - FC Liverpool 6:1 (5:0)

Góly: 22., 26. M. Diouf, 30. Walters, 41. Adam, 45. N'Zonzi, 86. Crouch - 70. Gerrard. 27.602 divákov. M. Škrtel (Liverpool() hral celý zápas a v 48. min dostal ŽK.

Arsenal Londýn - West Bromwich Albion 4:1 (4:0)
Góly: 4., 14., 37. Walcott, 17. Wilshere - 57. McAuley. 59.971 divákov.

Aston Villa - Burnely 0:1 (0:1)
Gól: 6. Ings. 40.792 divákov.

Chelsea - Sunderland 3:1 (1:1)
Góly: 70., 88. Remy, 37. (z pok. kopu) Costa - 26. Fletcher. 41.000 divákov.

Crystal Palace - Swansea City 1:0 (0:0)
Gól: 57. Chamakh. 25.076 divákov.

Everton - Tottenham Hotspur 0:1 (0:1)
Gól: 24. Kane. 39.365 divákov

Hull City - Manchester United 0:0
ČK: 77. Fellaini (Manchester United). 24.745 divákov.

Leicester City - Queens Par Rangers 5:1 (2:0)
Góly: 16. Vardy, 43. Albrighton, 51. Ulloa, 52. Cambiasso, 86. Kramaric - 57. Austin. 31.467 divákov.

Manchester City - Southampton 2:0 (1:0)
Góly: 31. Lampard, 88. Agüero. 45.919 divákov.

Newcastle United - West Ham United 2:0 (0:0)
Góly: 54. M. Sissoko, 85. Gutierrez. 52.000 divákov.