Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Futbal

Futsalisti Pineroly a Levíc postúpili do semifinále

Do semifinále postúpil Futsal team Levice, ktorý doma zdolal MŠK Nové Zámky vysoko 6:1 a sériu vyhral taktiež 2:1.

UEFA spustila predaj vstupeniek na finále Ligy majstrov

Najlacnejšia kategória na finále Ligy majstrov, Európskej ligy aj Európskej konferenčnej ligy je dostupná len pre fanúšikov účastníkov finále.

Mancini dostal pokutu 5000 eur za mávanie vlajkou s potkanom

Obranca AS Rím krátko po záverečnom hvizde derby mával vlajkou vo farbách Lazia, na ktorej bol namaľovaný potkan.

Grécko zakázalo tlačené vstupenky, nahradia ich identifikačné QR kódy

Týmto krokom chce prispieť k potlačeniu násilia a výtržností zo strany chuligánov.

Španieli sa v generálke na EURO 2024 stretnú so Severným Írskom

Trojnásobní európski šampióni na druhý deň odletia do Nemecka, kde odštartujú turnaj 15. júna proti Chorvátom.

Kloppa má v Liverpoole nahradiť Amorim, informovala Sky Sports

Podľa britskej televíznej stanice Sky Sports už dospeli obe strany k ústnej dohode.

Slovenky do 19 rokov zdolali v kvalifikácii ME Bielorusky 2:1

Po záverečnom zápase v skupine A5 obsadili v tabuľke konečné 3. miesto.

R. Rosetti varuje hráčov pred hádaním sa s rozhodcami

Chceme sa vyhnúť zbytočným kartám, no žiadame rešpekt od hráčov. Chceme sa vyhnúť mobbingu z ich strany, povedal Rosetti na stretnutí s trénermi 24 účastníkov, ktoré prebehlo v pondelok v Düsseldorfe.

FIFA možno zruší pravidlo o zákaze hrať ligové zápasy v zahraničí

Snahu o prinesenie duelov kvalitných európskych toplíg do USA prejavil v auguste 2018 realitný developer Stephen Ross, majiteľ tímu amerického futbalu NFL Miami Dolphins.

Xavi vníma PSG ako favorita, Enriqueho čaká špeciálny dvojzápas

Barcelona sa s PSG stretla naposledy v osemfinále LM 2020/2021. Doma prehrala 1:4 a v odvete už manko nedohnala, po remíze 1:1 sa so súťažou rozlúčila.

C. Ronaldo udrel súpera lakťom a nedohral semifinále Superpohára

Päťnásobný držiteľ Zlatej lopty FIFA už skôr v zápase dostal žltú kartu za nešportové správanie, no v tejto situácii rozhodca neváhal a udelil mu priamo červenú kartu.

Bochum povedie do konca sezóny dočasný tréner Butscher

Bochum, ktorého dres si oblieka aj slovenský stredopoliar Matúš Bero, získal z uplynulých šiestich zápasov len bod.

Inter zvíťazil na pôde Udinese 2:1, v nadstavení rozhodol Frattesi

Sedem kôl pred koncom súťaže majú "modro-čierni" na čele naďalej náskok 14 bodov pred mestským rivalom AC a sú krok od titulu.

Atletico bude hrať vo štvrťfinále proti Borussii bez zraneného Depaya

Tridsaťročný Depay utrpel svalové zranenie na ľavej nohe, dĺžka jeho absencie zatiaľ nie je známa.

Hlavaja teší zmluva s Minnesotou Wild. Je to veľká vec, hovorí

V NHL zatiaľ nastúpilo päť slovenských brankárov.

Everton prišiel o ďalšie dva body za porušenie finančných pravidiel

Evertonu najprv odpočítali desať bodov za nadmerné výdavky v rokoch 2019 až 2022, po decembrovom odvolaní bol trest znížený.

Völler bude športovým riaditeľom nemeckého tímu až do MS 2026

Šesťdesiattriročný bývalý nemecký reprezentant sa stal prvým, kto obsadil tento post.

LM: Oddýchnutý rekordér proti obhajcovi, Bayern o záchranu sezóny

Odvety sú na programe v stredu 17. apríla v Manchestri a Mníchove.

Neapolu pomohol polčasový budíček, Calzona budúcnosť v SSC nerieši

Päťdesiatpäťročný Talian odpovedal aj na otázku, či mu prezident klubu Aurelio De Laurentiis ponúkol predĺženie kontraktu, ktorý by ho udržal na lavičke Neapola aj v novej sezóne.

Liverpool vyťažil z prevahy nad United len bod, Klopp zostáva pokojný

Liverpool v prvom polčase nepustil súpera ani k jednej strele, pričom jeho hráči vyprodukovali až 14 streleckých pokusov.

Berov Bochum má údajne ukončiť spoluprácu s trénerom Letschom

Letsch prišiel do klubu v septembri 2022. Podľa zdroja by ho mohol nahradiť bývalý nemecký reprezentant Stefan Kuntz, ktorý naposledy viedol reprezentáciu Turecka.

AS Monaco porazilo Stade Rennes 1:0 v 28. kole Ligue 1

V tabuľke s 53 bodmi na konte patrí Brestu priebežná druhá priečka, na vedúci Paríž Saint-Germain stráca desať bodov.,aktualizované

Neapol s Lobotkom vyhral na ihrisku Monzy, Frosinone Calcio s remízou

Frosinone v uplynulých desiatich dueloch nezískalo plný počet bodov ani raz a je v pásme zostupu, Bologna je štvrtá. ,aktualizované

Liverpool remizoval na ihrisku ManUtd 2:2, Tottenham zdolal Nottingham

"The Reds" sa v závere dostali do niekoľkých sľubných šancí, Diaz však prestrelil bránku a Elliottovu strelu zneškodnil Onana.,aktualizované

Slovan má na čele 18-bodový náskok, Dunajská Streda je tretia

Posledný tím tabuľky FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble prehral na ihrisku Skalice 1:4 a na Michalovce stráca už 13 bodov. V tejto sezóne stále neokúsil pocit víťazstva.

Petržalka zdolala Malženice 2:1, v tabuľke je tretia

Petržalka má po 23. kolách na konte 45 bodov a v tabuľke jej patrí tretie miesto. ,aktualizované

Mak dostal v austrálskej lige červenú kartu za úder do tváre súpera

Incident sa stal v 37. minúte, keď sa domáci obranca Phillip Cancar snažil Makovi v prerušenej hre niečo vysvetliť, ten sa zahnal ľavou rukou smerom dozadu a trafil súpera do oblasti hlavy.

V Nemecku sa arbitrovi vyhrážali smrťou, prípadom sa zaoberajú úrady

Martin Speckner obdržal vyhrážky fyzickou likvidáciou prostredníctvom anonymného e-mailu po tom, ako v piatok viedol zápas medzi Ingolstadtom a Arminiou Bielefeld (1:1).

Arsenal na čele s tesným náskokom, Arteta: Som na hráčov hrdý

Hodenú rukavicu bude chcieť zodvihnúť Liverpool, ktorého čakal v nedeľu duel s Manchestrom United, cieľom mužstva Jürgena Kloppa bol návrat na prvú priečku.

Leverkusen sa priblížil k spečatenia prvého titulu, Xhaka: Je to sen

Futbalisti Bayeru Leverkusen využili zakopnutie Bayernu Mníchov a na čele nemeckej Bundesligy zvýšili svoj náskok už na priepastných 16 bodov.

Mallorca padla vo finále pohára s Bilbaom, Valjent: Boli sme blízko

V drese mužstva z Baleárskych ostrovov odchytal celý zápas slovenský brankár Dominik Greif.

Mallorca prehrala vo finále Španielskeho pohára s Bilbaom

Baskický tím sa tešil zo zisku cennej trofeje po 40-ročnej prestávke.,aktualizované

Bayern prehral v Heidenheime 2:3, na Leverkusen stráca už 16 bodov

Leverkusen vyhral v deviatom ligovom dueli za sebou.,aktualizované

Dúbravka s čistým kontom, Newcastle zvíťazil nad Fulhamom 1:0

Štvrté čisté konto v prebiehajúcej sezóne vychytal slovenský brankár Martin Dúbravka v drese Newcastlu United.,aktualizované

Trnava prehrala v Ružomberku, Slovan môže získať titul už o týždeň

O triumfe rozhodol v piatej minúte nadstaveného času Matúš Malý. ,aktualizované

Vo vršovickom derby zvíťazila Slavia nad Bohemians 2:1

Slavia Praha zvíťazila vo vršovickom derby nad Bohemians 2:1 a poskočila na čelo tabuľky o dva body pred Spartu.

AC Miláno zvíťazilo nad Lecce 3:0 v 31. kole Serie A

Futbalisti AC Miláno zvíťazili v piatom stretnutí talianskej Serie A za sebou. ,aktualizované

Lens remizoval s Le Havre 1:1 v 28. kole Ligue 1

Lens plný bodový zisk nevybojoval už v treťom zápase za sebou a v tabuľke im momentálne patrí piata priečka.