Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Bielorusi získali prvé body proti Kazachstanu

Hráči Kazachstanu v závere skúsili hru bez brankára, no do opustenej bránky pridal Kaľužnyj štvrtý gól Bielorusov.

Minsk 9. mája (TASR) - Hokejisti domáceho Bieloruska zvíťazili vo svojom druhom vystúpení na MS nad Kazachstanom 4:1. Bielorusi sa v pondelok o 15.45 stretnú so Švajčiarskom, Kazachstan nastúpi v utorok o 19.45 proti Lotyšsku.

V 3. minúte domáci nevyužili presilovú hru a krátko po jej konci inkasovali, keď individuálnu akciu gólovo zakončil Gavrilin - 0:1. Bielorusi sa vyrovnania dočkali v 22. minúte. Grabovskij prenechal puk Stepanovovi, ktorý prestrelil Jeremejeva. Aktívni Bielorusi sa snažili o ďalší gól, ktorý dosiahli v polovici druhej časti. Stasenko zblízka prekonal kazašského brankára a domáci prvýkrát v zápase viedli.

V úvode tretej Kazachom absolútne nevyšla presilová hra, v ktorej nielenže neskórovali, ale dokonca inkasovali. Sergej Kosticyn tvrdou strelou v 42. minúte pridal tretí gól domácich. Hráči Kazachstanu v závere skúsili hru bez brankára, no do opustenej bránky pridal Kaľužnyj štvrtý gól Bielorusov.

B-skupina:
Bielorusko - Kazachstan 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
23. Stepanov (Grabovskij), 31. Stasenko (Stepanov, Graborenko), 42. Kosticyn (Jefimenko, Jevenko), 60. Kalužnyj (S. Kosticyn, Denisov) – 5. Gavrilin (Vasilčenko). Rozhodcovia: Brüeggemann (Nem.), Kaval (USA) – Dahmen (Švéd.), Leermakers (Hol.),vylúčení na 2 min: 6:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 13.734 divákov.