Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

USA porazili Fínsko 3:1, posunuli sa na druhé miesto v B-skupine

Americkí hokejisti sa tešia po výhre 3:1 nad Fínskom v zápase B- skupiny MS v ľadovom hokeji v Minsku 18. mája 2014. Foto: TASR/AP

Fíni sú priebežne na 5. priečke.

Minsk 18. mája (TASR) - Hokejisti USA zvíťazili na MS v Minsku nad Fínskom 3:1 a posunuli sa na 2. priečku v B-skupine. Fíni sú priebežne na 5. mieste.

Americkí hráči nastúpia v utorok o 11.45 SELČ proti Nemecku, Fíni si zahrajú v pondelok o 15.45 proti Kazachstanu.

Američania sa ujali vedenia už v 19. sekunde, keď fínsky brankár Rinne doplatil na nečakaný odraz puku od zadného mantinelu a Nelson zakončil do odkrytej bránky. Fínov rýchly gól zaskočil a v prvej tretine mal viac z hry ich súper. Američania však už ďalšie príležitosti nevyužili.

Aktívnejší boli aj v druhej časti. Až v závere prostrednej tretiny sa k viacerým šanciam dostali aj Fíni, Jokinen ani Haula však neuspeli. V 47. minúte pridal vydarenou strelou Johnson druhý gól svojho tímu - 2:0.

Fíni v záverečnej tretine výrazne pridali a po sérii nepremenených šancí sa v 57. minúte presadil obranca Mäntylä. V záverečných sekundách skúsili hru bez brankára, do prázdnej bránky však spečatil americké víťazstvo Johnson.

B-skupina:

USA - Fínsko 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
1. Nelson (Jones), 47. Johnson (Smith, Jones), 60. Johnson (Shore) - 57. Mäntylä (Kontiola, Hietanen). Rozhodcovia: Brüggemann (Nem.), Bulanov (Rus.) – Hull (Kan.), Valach (SR), vylúčení na 2 min: 5:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 13.030 divákov

Zostavy:

USA: Thomas – DeKeyser, Jones, Gardiner, Murphy, Petry, McCabe, Donovan – Johnson, Nelson, Smith – Gaudreau, Stapleton, Wingles – J. Hayes, Trochceck, Mueller – K. Hayes, McDonald, Shore – Miele.
Finsko: Rinne – Hietanen, Mäntylä, Karalahti, Ohtamaa, Kivistö, Lajunen, Marttinen – Palola, Kontiola, Lehterä – Komarov, Jokinen, Haula – Savinainen, Immonen, Pakarinen – Salomäki, T. Sallinen, J. Sallinen – Huhtala.