Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund

Pardubice postúpili cez Litvínov do finále, Čerešňák a Pánik skórovali

Ilustračná snímka. Foto: TASR

VERVA obsadila konečné 4. miesto, pretože bola zo všetkých semifinalistov najnižšie umiestnená po základnej časti.

Praha 5. apríla (TASR) - Hokejisti Pardubíc postúpili do finále play off českej extraligy. V utorkovom štvrtom semifinále stretnutí uspeli na ľade Litvínova 6:5 a v celej sérii triumfovali 4:0 na zápasy. V drese hostí sa presadil slovenský obranca Peter Čerešňák, ktorý v 26. minúte vyrovnal na 3:3. Rozhodujúci gól strelil v polovici tretej tretiny jeho krajan a útočník Richard Pánik.

Pre Litvínov, brankára Mateja Tomeka a útočníkov Matúša Sukeľa s Andrejom Kudrnom sa sezóna skončila a sú teoreticky voľní pre potreby slovenskej hokejovej reprezentácie na nadchádzajúce MS v hokeji, ktoré sa uskutočnia v Prahe a Ostrave. VERVA obsadila konečné 4. miesto, pretože bola zo všetkých semifinalistov najnižšie umiestnená po základnej časti.

semifinále play off českej extraligy - štvrtý zápas /na 4 víťazstvá/:

HC VERVA Litvínov - HC Dynamo Pardubice 5:6 (3:1, 0:4, 2:1)

Góly: 2. a 16. D. Kaše, 20. Kirk, 53. Zile, 55. Koblasa – 8. Mandát, 23. Košťálek, 26. ČEREŠŇÁK, 33. Sedlák, 34. Poulíček, 51. PÁNIK

/konečný stav série: 0:4, Pardubice postúpili do finále/