Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Kings prehrali v Edmontone, Gáborík po návrate asistoval

Márián Gáborík zakrýva výhľad brankárovi Benovi Scrivensovi v zápase LA Kings a Edmontonu Oilers, 30. decembra 2014 v Edmontone, Alberta. Foto: TASR/AP

Trenčiansky rodák si po absencii zavinenej chorobou v noci pripísal bod za asistenciu.

New York 31. decembra (TASR) - Hokejisti Los Angeles Kings prehrali v zámorskej NHL v noci na stredu v Edmontone 2:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Oilers tak prerušili negatívnu sériu deviatich prehier. V drese "kráľov" sa po absencii zavinenej chorobou opäť predstavil Marián Gáborík a pripísal si jednu asistenciu.

Domáci viedli v polovici zápasu po góloch Matta Hendricksa a Ryana Nugenta-Hopkinsa 2:0. Kalifornčania mali veľký problém prekonať Bena Scrivensa v bránke "olejárov", ktorý si držal čisté konto až do 50. minúty. Prekonal ho až Drew Doughty, losangeleský obranca skóroval po peknej spolupráci s Jeffom Carterom. Hosťom sa podarilo vyrovnať a poslať duel do predĺženia 145 sekúnd pred vypršaním riadneho hracieho času, keď Gáboríkovú prihrávku spoza bránky využil Jake Muzzin.

O výsledku napokon rozhodla štvrtá séria nájazdov, keď ako jediný sa v rozstrele presadil domáci David Perron. "Víťazstvo chutí dobre. Padla z nás ťažoba prehier, teraz budeme chcieť stavať na tomto výsledku v najbližších zápasoch," uviedol pre oficiálny web profiligy Todd Nelson, ktorý v Edmontone dočasne pôsobí ako hlavný tréner.

Základom úspechu Montrealu na ľade Floridy bol výkon brankára Dustina Tokarského. Náhradník jednotky Canadiens Careyho Pricea dostal dôveru po prvý raz od konca novembra a trénerov nesklamal. Prekonal ho len Nick Bjugstad, celkovo Tokarski zaznamenal 36 úspešných zásahov. "Vždy sa snažím podať čo najlepší výkon. Som rád, že to vyšlo aj dnes," povedal Tokarski. V zostave domácich chýbal pre bližšie nešpecifikované zranenie slovenský útočník Tomáš Kopecký.

Hlavnou hviezdou duelu Nashville - St. Louis bol Shea Weber. Domáci obranca najskôr v závere prvej tretiny otvoril skóre a potom v 50. minúte strelil víťazný gól. "Je úplne jedno kto dáva góly. Vyhrávame a to je jediné, na čom záleží," reagoval ofenzívny zadák na na fakt, že sa strelecky presadil po sérii 16 zápasov bez gólu.

Sumáre NHL:

FLORIDA - MONTREAL 1:2 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 59. Bjugstad (Ekblad, Huberdeau) - 39. Gallagher (Eller, Beaulieu), rozh. nájazd Parenteau. Brankári: Luongo - Tokarski, strely na bránku: 37:34, 19.614 divákov

NASHVILLE - ST. LOUIS 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 19. Weber (Jokinen, Bourque), 37. Bourque (Jokinen, Gaustad), 50. Weber (Josi) - 21. Butler (Backes), 35. Oshie (Backes, Steen). Brankári: Rinne - Elliott, strely na bránku: 47:28, 17.401 divákov

EDMONTON - LOS ANGELES 3:2 pp a sn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 5. Hendricks (Roy, Klefbom), 30. Nugent-Hopkins (Hall), rozh. nájazd Perron - 51. Doughty (Carter), 58. Muzzin (Gáborík, Kopitar). Brankári: Scrivens - Quick, strely na bránku: 21:39, 16.839 divákov

SAN JOSE - VANCOUVER 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 25. Thornton - 4. Horvat (Dorsett, Stanton), 24. Hansen (Edler, Richardson), 28. Vrbata (H. Sedin, D. Sedin). Brankári: Stalock - Miller, strely na bránku: 32:21, 17.572 divákov