NHL: Washington bez Pánika zdolal Calgary, Vrána strelil hetrik

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V druhom zápase uspelo Chicago na ľade Anaheimu po predĺžení.

Washington 4. novembra (TASR) - Hokejisti Washingtonu zvíťazili v domácom zápase NHL nad Calgary 4:2. Hetrikom sa na úspechu Capitals, ktorým chýba zranený Slovák Richard Pánik, podieľal český útočník Jakub Vrána.

Vrána strelil prvé dva góly už v úvodnej tretine. "Len sa snažím tvrdo pracovať. Teší ma najmä fakt, že hráme dobre ako tím," uviedol Čech pre nhl.com. Jeho spoluhráč Alexander Ovečkin odohral svoj 1100. zápas v profilige. Na konte má 669 gólov, iba dvaja hráči dali za tento čas viac ako ruský "snajper". Wayne Gretzky ich dal 793 a Brett Hull 679.

Chicago uspelo na ľade Anaheimu 3:2 po predĺžení. O triumfe Blackhawks rozhodol Patrick Kane 24 sekúnd po začiatku extra času. Pokazil oslavu domácemu Ryanovi Getzlafovi, ktorý odohral svoj 1000. zápas v NHL. Všetky duely absolvoval v drese Ducks. "Odohrať 1000 zápasov v jednom tíme je veľmi ťažké a všetci sme na tento úspech hrdí. Fanúšikovia mali možnosť sledovať, ako Ryan postupne v tomto tíme rástol," uviedol tréner Anaheimu Dallas Eakins.

NHL - sumáre:

WASHINGTON CAPITALS - CALGARY FLAMES 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
11. Vrána (Kuznecov, Wilson), 16. Vrána (Kuznecov, Orlov), 36. Vrána (Kuznecov, Kempný), 43. Eller (Wilson) – 6. Mangiapane (Tkachuk), 20. Lindholm (Kylington, Mangiapane). Brankári: Samsonov - Talbot, strely na bránku: 32:27, 18.573 divákov.

ANAHEIM DUCKS - CHICAGO BLACKHAWKS 2:3 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
33. Steel (Gudbranson, Getzlaf), 47. Ritchie (Steel, Fowler) – 10. Boqvist (Nylander, Toews), 16. DeBrincat (Kane, Kubalík), 61. Kane (Toews, Keith). Brankári: Miller - Lehner, strely na bránku: 38:37, 15.576 divákov.

340. Zdeno CHÁRA (Boston) 13 2 2 4

Najlepší strelci: 1. Pastrňák a Draisaitl po 13 gólov, 3. Ovečkin, Auston Matthews (Toronto) a James Neal (Edmonton) po 11, 6. Brayden Schenn (St. Louis) a Elias Lindholm (Calgary) po 10, 8. Huberdeau, Jakub Vrána (Washington), Anthony Mantha (Detroit), a Roope Hintz (Dallas) po 9 ... 96. TATAR 4, 273. CHÁRA 2

Jaroslav Halák (Boston) 5 3 147 13 91,9 2,59 1

/za menom a klubovou príslušnosťou nasledujú počet odohratých zápasov, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných zápasov, víťazstiev, počet úspešných zákrokov, inkasovaných gólov, percentuálna úspešnosť zásahov, priemer inkasovaných gólov na zápas, počet shutoutov/