Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

Američania majú postup do štvrťfinále istý, Nemecko zdolali 5:4

Hokejisti USA oslavujú víťazstvo v zápase USA - Kazachstan na MS 2014 v ľadovom hokeji. FOTO TASR/AP

V tabuľke B-skupiny sú tak priebežne na druhej priečke.

Minsk 20. mája (TASR) - Americkí hokejisti zvíťazili v utorňajšom zápase na MS v Minsku nad Nemeckom 5:4. V tabuľke B-skupiny sú priebežne na druhej priečke a hoci ešte môžu klesnúť na 3. miesto, postup do štvrťfinále už majú istý.

Prvý veľký vzruch nastal v 5. minúte. Draisaitlovu strieľanú prihrávku umiestnil Seidenberg do bránky korčuľou, nemeckú radosť z gólu však zmaril verdikt videorozhodcu, podľa ktorého išlo o úmysel. V ďalšom priebehu prvej tretiny sa hral ofenzívny hokej s bohatou porciou gólových príležitostí, vedenia sa však neujal ani jeden z tímov. V druhej tretine sa roztrhlo vrece s gólmi. Američania sa trikrát ujali vedenia, Nemci sa však dokázali zakaždým dotiahnuť. V závere sa zámorskí hráči dvoma gólmi odpútali od svojho súpera, a hoci tomu sa v závere podarilo znížiť na 4:5, do záverečnej sirény už gól nepadol.

B-skupina

Nemecko - USA 4:5 (0:0, 3:3, 1:2)

Góly: 24. Weiss, 31. Hospelt (Oppenheimer, Draisatil), 59. Rieder (Draisaitl, Hospelt) - 22. Abdelkader (Stapleton, Gaudreau), 28. Shore (Petry), 33. Donovan (Gaudreau, Gardiner), 43. Gaudreau (Gardiner), 56. Abdelkader (Gaudreau). Rozhodovali: Bulanov (Rus.), Fraňo (ČR) - Fluri (Švaj.), Kilian (Nór.), vylúčení: 4:7, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1

Nemecko: Aus den Birken – Braun, Hördler, Ankert, Müller, Reul, Akdag – Rieder, Barta, Mauer – Hospelt, Oppenheimer, Nöbels – Draisaitl, Seidenberg, Pietta – Ehliz, Weiss, Plachta

USA: Thomas – DeKeyser, Jones, Gardiner, Murphy, Petry, McCabe, Donovan – Johnson, Nelson, Smith – Gaudreau, Stapleton, Abdelkader – J. Hayes, Trochceck, Mueller – K. Hayes, McDonald, Shore – Miele