Hokej

VIDEO NHL: Halák chytal pri výhre Bostonu, Pastrnák s hetrikom

Útočník Tomáš Tatar si pripísal 22. asistenciu v sezóne, tá však nestačila Montrealu, ktorý na vlastnom ľade premrhal dvojgólový náskok a podľahol Edmontonu 2:4.,aktualizované

KHL: Kazaň prehrala s Nižnim Novgorodom vo štvrtkovom zápase

Duel piateho Matallurgu Magnitogorsk s predposledným Amurom Chabarovsk priniesol víťazstvo domácich 4:3.

TL: HK Poprad s ďalšou posilou, angažoval Američana Lodgeho

Lodge absolvoval celú doterajšiu kariéru v nižších zámorských súťažiach. V roku 2013 ho z 84. miesta draftoval Winnipeg Jets, ale do NHL sa nepresadil.,aktualizované

TIPSPORT LIGA: Brian Ihnačák novou posilou Banskej Bystrice

Brian Ihnačák je synom bývalého výborného útočníka Petra Ihnačáka, ktorý v osemdesiatych rokoch hral za Toronto Maple Leafs v NHL.

TIPSPORT LIGA: Újbuda vyhrala nad Jegesmedvékom v 39. kole

Prvá tretina maďarského derby vyšla lepšie domácej Újbude. Skóre otvoril v 13. minúte Majoross, na ktorého už o minútu neskôr nadviazal Langkow.

KHL: Riga prehrala s Čerepovcom po predĺžení a nájazdoch

V ďalšom stretnutí prehral Spartak Moskva na domácom klzisku s Jokeritom Helsinki 2:3 po predĺžení.

Nitra prehrala v 1.finálovom dueli Vyšehradského pohára s Jastrzebím

Odveta je na programe o týždeň 16. januára v Poľsku.

SaiPa bez Záborského podľahla TPS Turku

Jeho krajan Filip Krivošík nastúpil za Hämeenlinnu na ľade Pelicans Lahti, jeho tím podľahol 1:2 po predĺžení.

Čínsky tím v ruskej juniorskej lige prehral rekordných 45 zápasov

Čínsky tím prehral v stredajšom zápase s Tajfunom Primorskij Kraj 2:4, v 45. zápase si pripísal 45. prehru.

NHL: Letang s Jarrym nahradia v Zápase hviezd Korpisala a Guentzela

Na akcii, ktorá sa koná 25. januára v St. Louis, nahradia zranených Joonasa Korpisala z Columbusu a Jakea Guentzela z Pittsburghu.

TL: Poprad a Michalovce si vymenili obrancov, Ťavoda za Dalhuisena

Prvý Holanďan v histórii najvyššej slovenskej súťaže sa v drese tipsportligového nováčika prezentoval ako ofenzívny obranca.

SZĽH a Žilinský kraj podpísali memorandum, vznikne hokejová akadémia

Budovanie hokejovej akadémie považuje Šatan za najdôležitejšiu súčasť memoranda.

Pred 95 rokmi sa vo Vysokých Tatrách začali ME v hokeji

Po ME, ktoré hostili Vysoké Tatry, sa kanadský hokej výrazne spopularizoval na Slovensku. Dovtedy bol totiž oveľa populárnejší bandy hokej, ktorý sa hrával na ľade, ale s loptičkou.

TIPSPORT LIGA: Poprad ukončil spoluprácu s Nórom Karterudom

V tipsportligovej sezóne 2019/2020 stihol odohrať 19 zápasov, v ktorých získal 3 kanadské body za asistencie.

LIGA MAJSTROV: Lulea v prvom semifinále uspela na ľade Frölundy

Frölunda Indians - Lulea Hockey 2:3.,aktualizované

Bratislava Capitals vyhrali nad reprezentáciou SR18 vo vloženom zápase

Bratislava Capitals - reprezentácia SR18 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

NHL: John Hynes povedie Nashville

Jeho predchodca Peter Laviolette dostal v utorok výpoveď, hoci v roku 2017 priviedol klub prvýkrát v histórii do finále Stanleyho pohára.

KHL: Jekaterinburg - Novosibirsk po predĺžení

Hokejisti Červenej hviezdy Kchun-lun zvíťazili v utorňajšom zápase KHL na ľade Minsku 5:1. ,aktualizované

Záborský dostal za hrubý faul trest na šesť duelov

Záborský protihráča zrazil na ľad čelným úderom a rozhodca mu udelil trest 5 minút plus do konca zápasu.

NHL VIDEO: Dve asistencie Tatara neodvrátili šiestu prehru Montrealu

Debut za Canadiens absolvoval v prvom útoku s Tatarom Rus Iľja Kovaľčuk a mal asistenciu.,aktualizované