Hokej

Slovenskí hokejisti stále dúfajú vo štvrťfinále

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka predviedli v sobotu veľmi dobrý výkon a až na menšie zaváhania a zbytočné fauly v záverečnej tretine jasne dominovali.

Zachránili sme sa v A-kategórii, šancu máme aj na štvrťfinále

Slovenskí hokejisti prestrieľali Talianov 53:20 a vyhrali 4:1. Slováci zvíťazili aj vďaka famóznemu Lacovi.,aktualizované

Švajčiari sa zachránili a do B-kategórie zostupuje Kazachstan

Kazachstan sa tak rozlúči so šampionátom v pondelok o 15.45 SELČ proti Fínom, Švajčiari sa o možnosť postúpiť do štvrťfinále pobijú o deň neskôr v rovnakom čase s Lotyšmi.

Slováci zdolali Taliansko 4:1

Skončila záverečná tretina.,aktualizované

Česi utŕžili na šampionáte riadnu ranu, po prvý raz prehrali s Dánmi

V záverečnej tretine najskôr dotiahli dvojgólové manko a v nájazdovej lotérii rozhodol o prvom triumfe nad Čechmi Bödker.,aktualizované

Bielorusi otočili s Nemcami, zamiešali postupové karty do štvrťfinále

V tabuľke B-skupiny poskočili domáci hokejisti po výhre 5:2 na tretiu priečku.

Selänne zamával NHL

Famózny fínsky hokejista končí kariéru po tom, ako získal v Soči so Suomi bronz na svojej šiestej Zimnej olympiáde a hral dôležitú úlohu v tíme Ducks pri historicky najlepšej základnej časti.

Maródi sa uzdravili, Slováci proti Talianom nastúpia v plnej sile

K dispozícii bude mať aj útočné trio Marek Hrivík, Tomáš Marcinko a Marcel Haščák, ktoré pre virózu chýbalo v piatkovom zápase so Švédskom.

Francúzi zdolali Nórov 5:4 po nájazdoch, priblížili sa k štvrťfinále

Výsledok nezahral do kariet slovenským reprezentantom, ktorí majú s Francúzmi rovnako ako Nóri horší vzájomný zápas a strácajú na nich zo 6. priečky v tabuľke tri body. ,aktualizované

Rusi zdolali Lotyšsko 4:1, štvrťfinále majú vo vrecku

Zverenci trénera Olegsa Znaroksa rozhodli o svojom triumfe trojgólovým uragánom v druhej polovici prvej tretiny.

Taliani proti našim bez Ramosera, dostal dištanc za zákrok na Burrowsa

Devätnásťročný útočník dostal od Disciplinárnej komisie IIHF dištanc a jedno stretnutie za zákrok na Alexandra Burrowsa v piatkovom súboji s Kanadou.

Malkin sa pripojí k ruskej reprezentácii v nedeľu

Po zapísaní Malkina Rusi uzavrú súpisku pre turnaj.

Nagy mal ťažké srdce na českého rozhodcu, Laca vystriedal Janus

Prvýkrát na hokejových MS v Minsku nedochytal stretnutie slovenskej reprezentácie brankár Laco. Janusa v bránke chválil. Nagya vyčerpala choroba.

Chára nepôjde na operáciu, na zranenie sa nevyhovára

Chára sa zranil vo štvrtom zápase série s Montrealom a od týchto momentov pôsobil neisto. Nevyšiel mu najmä siedmy zápas, v ktorom viackrát jednoducho prišiel o puk.

Gáborík hviezdil, do cesty o Stanley Cup sa mu postaví Hossa i Handzuš

Králi z Los Angeles nenechali v siedmom zápase proti Anaheimu nič na náhodu. Káčerov zdolali presvedčivo 6:2.,aktualizované

Postupová nádej našich hokejistov ešte tlie, také sú možnosti

Týchto pár riadkov patrí tým najväčším optimistom. Prehra so Švédmi totiž nepochovala úplne naše štvrťfinálové nádeje, no osud už nedržíme vo vlastných rukách.

Slovákov zlomila viróza, čaká ich kľúčový zápas s Talianskom

Základné príčiny prehry 1:3 so severanmi videl tréner slovenskej reprezentácie Vladimír Vůjtek v úvodnej tretine, v ktorej jeho tím inkasoval dva góly v oslabeniach.

Marinčinov premiérový gól skalila prehra, Švédi trestali oslabenia

Slovákom sa nevydarila najmä úvodná tretina, ktorú prehrali 0:2. V obrane si zle preberali súperových hráčov a fauly Ladislava Nagya potrestali Švédi dvoma presilovkovými gólmi. ,aktualizované

Slovensko aj napriek bojovnému výkonu nestačilo na Švédsko

Slovensko so ziskom štyroch bodov zostáva na šiestej priečke v tabuľke A-skupiny.,aktualizované

Švajčiari potrápili Fínov, rozhodli až nájazdy

O víťazný gól sa v piatej sérii samostatných nájazdov postaral Iiro Pakarinen.

Slovensko po solídnom výkone prehralo s majstrami sveta zo Švédska 1:3

Slovenskí hokejisti bojovali po celý zápas, no Švédi boli lepším mužstvom a našim do vyložených šancí nepúšťali. O jediný slovenský gól sa postaral obranca Martin Marinčin.,aktualizované

Zápas so Slovákmi bude pre nás kľúčový, tvrdí Brian Ihnačák

Taliansky reprezentant je synom bývalého československého reprezentanta Petra Ihnačáka.,aktualizované

Brankár Tomek odchádza z Piešťan na skúšku do Znojma

HC Orli Znojmo pôsobí v medzinárodnej EBEL lige.

Kanada rozobrala Taliansko 6:1 a je na čele skupiny

Kanaďania sa v súboji o priebežnú prvú priečku v A-skupine stretnú v nedeľu o 15.45 SELČ so Švédmi. Taliani budú hrať v sobotu o 19.45 so Slovenskom.,aktualizované

USA sa vytrápili s Kazachstanom, rozhodli až v predĺžení

Američania odohrajú ďalší zápas v nedeľu o 15.45 SELČ proti Fínsku, Kazachstan sa v sobotu o 19.45 stretne so Švajčiarskom.,aktualizované

Dvojica Zagrapan - Drgoň posilnia majstra z Košíc

Dvadsaťsedemročný Zagrapan pôsobil naposledy v českej extralige, kde obliekal dresy Kladna a Třinca, s ktorým získal v roku 2011 majstrovský titul.

Slováci v sobotu proti Talianom, Vůjtek môže dostať víťazný darček

Slovenskí hokejisti nastúpia na stretnutie v bielych dresoch, Taliani v modrých.

Kristián Kudroč podpísal zmluvu s Avangardom Omsk

Tridsaťdvaročný slovenský zadák naposledy v KHL pôsobil v Baryse Astana, do ktorého prišiel v priebehu tejto sezóny zo Sibiru Novosibirsk.

Na českú súpisku dopísali Vondrku

Trénerovi českej hokejovej reprezentácie Vladimírovi Růžičkovi zostalo už len jedno voľné miesto pre hráčov v poli. Na šancu stále čakajú obranca Vítkovíc Lukáš Kovář a útočník Martin Růžička.

V tíme šarapatí viróza, proti Švédom bez Hrivíka, Marcinka i Haščáka

Do bránky pôjde opäť Ján Laco, informoval kouč.,aktualizované

Konopka akceptoval 20-zápasový trest za doping

Konopka médiám povedal, že zakázanú látku, ktorej meno NHL nezverejnila, užil v doplnkovom produkte, resp. nie ako primárny zdroj zvýšenia výkonnosti.

Český hokejista Havlát už nebude pôsobiť v San Jose

O Havlátovom konci v San Jose sa hovorilo už v priebehu tohto ročníka profiligy.

Švédi zdolali Francúzov a vedú A-skupinu

Ďalším súperom "troch koruniek" bude v piatok o 19.45 Slovensko.,aktualizované

Fínsko porazilo Bielorusko, obaja súperi majú na konte po šesť bodov

Brankár Fínov Rinne si okrem čistého konta pripísal aj asistenciu na víťaznom góle.

Kanada zdolala Dánsko 6:1, hetrik Hodgsona

Hokejisti Švédska zvíťazili vo štvrtkovom večernom stretnutí na MS v Minsku nad Francúzskom 2:1 a zásluhou trojbodového zisku sa usadili na čele A-skupiny.,aktualizované

Krejčí z Bostonu Čechov neposilní, je unavený

Pridal sa tak k svojim dvom tímovým spoluhráčom kapitánovi Zdenovi Chárovi a Andrejovi Meszárošovi, ktorí neposilnia slovenskú hokejovú reprezentáciu.

Chára ani Meszároš slovenskú reprezentáciu neposilnia

Po vypadnutí Bostonu Bruins z play off zámorskej NHL síce už nemajú klubové povinnosti, Cháru ale nepustí na šampionát zranenie a Meszároš nechce pri končiacej sa zmluve riskovať zranenie.

Lotyši porazili v prestrelke USA 6:5

Hokejisti Lotyšska majú už v B-skupine na konte 9 bodov.

Slováci chcú proti Švédom nadviazať na dobrý výkon, vsadia na brejky

Vůjtekovej partii sa zdvihla po výhre nálada, tím je sebavedomejší a proti Švédom sa mu bude dýchať ľahšie, keďže rola favorita ťaží severanov.,aktualizované