< sekcia KHL

Pražský Lev prešiel cez Medveščak hladko do konferenčného semifinále

Ján Laco Foto: TASR

Petrohrad postúpil cez CSKA Moskva do konferenčného semifinále.

Moskva 11. marca (TASR) - Hokejisti SKA Petrohrad sa stali prvými semifinalistami Západnej konferencie KHL. Vo štvrťfinálovej sérii zdolali CSKA Moskva jednoznačne 4:0 na zápasy, keď postup spečatili v utorok na ľade súpera triumfom 5:4 po predĺžení.

Moskovský klub viedol ešte sedem minút pred koncom štvrtého duelu 4:2, ale 78 sekúnd pred treťou sirénou poslal zápas do predĺženia český útočník Roman Červenka a v nadstavení rozhodol o postupe Petrohradu Alexej Ponikarovskij.

Okrem SKA sa z postupu už po štyroch dueloch tešil aj český zástupca v nadnárodnej súťaži HC Lev Praha. Ten v utorok vyhral v Záhrebe nad Medveščakom 3:2 a je v konferenčnom semifinále. K triumfu hostí prispel jednou asistenciou slovenský útočník Lukáš Cingeľ.

Jediný gól inkasoval slovenský reprezentačný brankár Ján Laco v službách Donbassu Doneck na ľade Dinama Riga a výrazne tak prispel k výhre svojho tímu 4:1. Laco zlikvidoval 24 striel súpera a Doneck bude mať v piatom stretnutí mečbal na svojom štadióne.

Hráči Lokomotivu Jaroslavľ vyrovnali sériu s obhajcom Gagarinovho pohára Dinamom Moskva na 2:2. Štvrtý zápas dospel až do druhého predĺženia, v ňom už po 44 sekundách rozjasal tribúny lotyšský útočník Mikelis Redlihs.

Admiral Vladivostok vyhral v treťom zápase štvrťfinále Východnej konferencie KHL na domácom ľade nad Metallurgom Magnitogorsk 4:3 po predĺžení a znížili stav série na 1:2. Víťazný gól nováčika strelil v 86. minúte Iľja Zubov.

Až 113 minút a 24 sekúnd sa hralo stretnutie medzi Torpedom Nižnij Novgorod a Salavatom Julajev Ufa. V treťom predĺžení sa stal hrdinom útočník hostí Alexandr Stepanov, ktorý rozhodol gólom na 2:1. Ufa tak znížila v sérii na 1:2. Na strely vyhrali domáci 53:52.

Sibir Novosibirsk deklasoval na svojom ľade AK Bars Kazaň 7:1 a v sérii sa ujal vedenia 2:1. Hetrikom sa v drese víťazov blysol fínsky útočník Jonas Enlund, ktorý zaznamenal prvé tri góly svojho tímu. Blízko k postupu do konferenčného semifinále je kazašský tím Barys Astana. V Jekaterinburgu vyhral aj tretí zápas 2:1, keď sa o víťazný gól postaral v 57. minúte Konstantin Rudenko.

play off KHL

štvrťfinále Východnej konferencie - tretie zápasy:
Admiral Vladivostok - Metallurg Magnitogorsk 4:3 pp (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 3. a 33. Schütz, 21. a 86. Zubov - 9. Zaripov, 25. M. Juňkov, 52. Lee
/na zápasy 1:2/

Sibir Novosibirsk – AK Bars Kazaň 7:1 (2:0, 4:0, 1:1)
Góly: 13. Enlund, 18. Enlund, 26. Enlund, 29. Monja, 32. Ignatuškin, 40. Kopejkin, 50. Gubin – 46. Varnakov
/na zápasy 2:1/

Avtomobilist Jekaterinburg – Barys Astana 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 7. Černov – 24. Romanov, 57. Rudenko
/na zápasy 0:3/

Torpedo Nižnij Novgorod – Salavat Julajev Ufa 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:0, 0:1)
Góly: 44. Grigoriev – 20. Mirnov, 114. Stepanov

štvrťfinále Západnej konferencie - štvrté zápasy:
CSKA Moskva – SKA Petrohrad 4:5 pp (1:0, 2:2, 1:2 - 0:1)
Góly: 19. Zajcev, 22. Rylov, 36. Zajcev, 46. Prochorkin – 28. Thoresen, 32. Martensson, 54. Kovaľčuk, 59. Červenka, 64. Ponikarovskij
/na zápasy 0:4, postúpil Petrohrad/

Lokomotiv Jaroslavľ – Dinamo Moskva 3:2 pp (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 27. Platt, 58. Kronwall, 81. Redlihs – 21. Pestuško, 30. Kvapil