< sekcia KHL

Čajkovský a Liška prispeli asistenciami k výhram Dinama a Severstaľu

Michal Čajkovský Foto: TASR Martin Baumann

Slovenský obranca odkorčuľoval v zápase vyše 21 minút.

Moskva 18. novembra (TASR) – Slovenský hokejista Michal Čajkovský prispel jednou asistenciou k víťazstvu Dinama Moskva na ľade Neftechimiku Nižnekamsk 6:4 v pondelkovom zápase KHL. Čajkovský asistoval pri góle Čecha Dmitrija Jaškina v presilovej hre v druhej tretine. Slovenský obranca odkorčuľoval v zápase vyše 21 minút, na brankára domácich vyslal jednu strelu.

Jednou asistenciou prispel k víťazstvu svojho tímu aj útočník Severstaľu Čerepovec Adam Liška. Na ľade priebežného lídra Západnej konferencie zvíťazil Čerepovec po predĺžení 2:1. Liška prihral na prvý gól Dmitrija Markovina. Ruský útočník napokon aj rozhodol zápas víťazným gólom v druhej minúte nadstaveného času. Liška odohral na krídle elitného útoku takmer 21 minút.

V treťom zápase pondelkového programu KHL Avandgard Omsk pokoril Salavat Julajev Ufa 4:1, domáci pritom nepremenili v tretej tretine samostatný nájazd po faule na Sergeja Šumakova. K exekúcii sa postavil sám faulovaný hráč, no brankára hostí "nevymiešal".