< sekcia KHL

Pražský Lev zdolal Doneck v Bratislave 3:1 a ujal sa vedenia v sérii

Brankár Donbassu Doneck Ján Laco chytal v zápase od 13. minúty Foto: TASR/Michal Svítok

Hokejisti Lokomotivu Jaroslavľ vyhrali v Petrohrade 3:2 a vyhrávajú v sérii 3:2.

Bratislava 26. marca (TASR) - Hokejisti Lev Praha zvíťazili v stredajšom piatom stretnutí semifinále play off Západnej konferencie KHL nad Donbassom Doneck 3:1. Pražania triumfovali zásluhou lepšie zvládnutého úvodu a dôležitým víťazstvom v bratislavskej Slovnaft aréne sa ujali vedenia v sérii 3:2 na zápasy.

Tím z českej metropoly viedol po góloch Řepíka a Zackrissona v 13. minúte už 2:0, brankára ukrajinského tímu Michaela Leightona následne vystriedal Ján Laco. I keď slovenský reprezentant už do záveru neinkasoval, jeho spoluhráči sa s výnimkou presného zásahu Kagarlitského v 23. min nedokázali strelecky presadiť. Tretí gól Leva zaznamenal do prázdnej bránky Donbassu Zackrisson.

V šiestom zápase série, ktorý by sa mal hrať v piatok 28. marca opäť v Bratislave, tak Pražania môžu rozhodnúť o svojom postupe do konferenčného finále.

Hokejisti Lokomotivu Jaroslavľ vyhrali v stredajšom piatom zápase semifinále play off Západnej konferencie KHL na ľade SKA Petrohrad 3:2 a rovnakým rozdielom vedú aj v sérii.

V treťom zápase semifinálovej série Pohára nádeje KHL zvíťazili hokejisti Dinama Minsk nad tímom Severstaľ Čerepovec 4:1. Zverenci trénera Ľubomíra Pokoviča sa ujali vedenia v sérii 2:1 a o svojom postupe do ďalších bojov môžu rozhodnúť v piatok v Čerepovci. V stredajšom zápase sa darilo domácej dvojici Richard Lintner - Tomáš Surový, keď obaja si pripísali po jednej asistencii.

Dinamo Minsk - Severstaľ Čerepovec 4:1 (0:0, 3:0, 1:1) /stav série 2:1/
Góly: 28. Materuchin, 31. Irgl, 33. Irgl (LINTNER), 51. Pavlovič (SUROVÝ) - 60. Kazakovcev