< sekcia Kultúra

Avicii vydáva nový album Stories

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Doteraz zverejnenými piesňami z nového albumu Avicii jednoznačne potvrdzuje, že za posledné dva roky prešiel po hudobnej, ako aj po producentskej stránke veľkým progresom.

Bratislava 4. októbra (TASR) - Jeden z najobľúbenejších dídžejov a producentov, dvadsaťšesťročný Švéd Avicii je konečne naspäť s dlho očakávaným druhým štúdiovým albumom. Novinka dostala názov Stories.

Album nadväzuje na úspech dva roky starého debutu True, ktorého sa po celom svete predalo vyše päť miliónov kusov a švédsky hitmaker sa vďaka nemu usídlil na prvej priečke iTunes v 84 krajinách. Album obsahoval hity ako Hey Brother, You Make Me, Addicted To You, a samozrejme, aj Wake Me Up, čo bol zároveň najrýchlejšie predávaný singel za celý rok 2013.

Novinka Stories prináša štrnásť nových piesní, ktorým kraľuje úspešný singel Waiting For Love. Začiatkom leta "okupoval" najvyššiu priečku iTunes celkom v 22 krajinách. Okrem tohto hitu na albume nechýba ani aktuálna novinka For A Better Day či klubový singel Pure Grinding, ktoré Avicii predstavil len pred pár týždňami.

"Každá z nových piesní má svoj vlastný príbeh, ktorý som chcel rozprávať," uviedol na adresu nového albumu a jeho názvu Avicii, ktorý si opäť do štúdia pozval aj niekoľko zaujímavých hostí, medzi nimi napríklad aj amerického country speváka Zaca Browna, hudobníka a producenta Wyclefa Jeana či Chrisa Martina, frontmana kapely Coldplay.

Doteraz zverejnenými piesňami z nového albumu Avicii jednoznačne potvrdzuje, že za posledné dva roky prešiel po hudobnej, ako aj po producentskej stránke veľkým progresom a právom sa tak etabloval medzi najlepších a najúspešnejších švédskych interpretov súčasnosti.

TASR informovala PR manažérka vydavateľstva Universal Music Dominika Dirgasová.