< sekcia Kultúra

Pondelkový hokejový zápas si na Jednotke pozrelo 1,36 milióna divákov

Na snímke brankár Slovenska Patrik Rybár, Erik Černák (Slovensko) a Anthony Mantha (Kanada) počas zápasu základnej A-skupiny Slovensko - Kanada na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Košiciach 13. mája 2019. Foto: TASR - Martin Baumann

Na Jednotke pozeralo v čase zápasu hokej takmer 69 percent mužov, 50 percent žien a 70 percent detí vo veku štyroch až 11 rokov, ktoré v tom čase boli pri televíznych obrazovkách.

Bratislava 14. mája (TASR) - Pondelkový (13. 5.) hokejový zápas slovenskej reprezentácie proti Kanade si na Jednotke pozrelo 1.360.000 divákov, čo z neho robí tretí najsledovanejší zaznamenaný zápas majstrovstiev sveta v slovenskej histórii. Informovala o tom hovorkyňa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Erika Rusnáková.

Na Jednotke pozeralo v čase zápasu hokej takmer 69 percent mužov, 50 percent žien a 70 percent detí vo veku štyroch až 11 rokov, ktoré v tom čase boli pri televíznych obrazovkách. Miliónovú hranicu prekonali aj hokejové štúdio po prvej tretine zápasu, ktoré videlo 1.054.000 divákov, a seriál RTVS Aj oni boli pri medailách, ktorý si pozrelo 1.032.000 divákov.

Veľa divákov si zápas pozrelo aj cez webovú stránku RTVS. "Rekordnú návštevnosť sme zaznamenali počas pondelňajšieho zápasu Slovensko – Kanada, keď na naše webové sídla prišlo takmer 200.000 reálnych používateľov," opísal riaditeľ sekcie nových médií RTVS Dušan Jančovič. Výsledkom je podľa neho aj nový rekord v toku dát v peeringovom centre.