< sekcia Magazín

Grand Hotel River Park bol hostiteľom konferencie GLOBSEC

Steve Forbes a generálny riaditeľ Grand Hotela River Park Branislav Kačkovič Foto: BHP

V Grand Hoteli River Park sa uskutočnila už deviatykrát medzinárodná bezpečnostná konferencia GLOBSEC.

Bratislava 10. júna (OTS) - Viac ako 120 prednášajúcich a vyše 1 300 hostí sa venovalo témam ako budúcnosť Európskej únie, kríza západných inštitúcií a udržateľnosti. Konferenciu otvoril prezident SR Andrej Kiska, ktorý povedal, že jednotlivé členské krajiny Európskej únie musia byť silnejšie na domácej pôde, aby mohla rásť celá únia.

O účastníkov konferencie sa v hoteli staralo 12 kuchárov a 4 cukrárky a podávané im boli rôzne servírované menu či bufety pripravené tímom šéfkuchára Jaroslava Žídeka. „Aj tento rok si pochutnali na rôznych špecialitách. Na prípravu jedál sme potrebovali približne 60 kg hovädzieho stehna, 50 kg morčacieho stehna a 60 kg lososa,“ povedal Jaroslav Žídek, šéfkuchár Grand Hotela River Park. „Objednali sme tiež celkom 14 000 fliaš vody,“ dodal.

Okrem konferenčných priestorov sa bilaterálne stretnutia, prezentácie, či obedy uskutočnili aj v menej tradičných priestoroch, a to napríklad v prezidentskom apartmáne.

Na konferenciu prišiel okrem prezidenta SR Andreja Kisku, predsedu vlády SR Petra Pellegriniho aj český premiér Andrej Babiš a nastupujúca prezidentka SR Zuzana Čaputová. Prednášal tiež Michael Barnier, ktorý je hlavným vyjednávačom odchodu Veľkej Británie z Európskej únie.
Foto: BHP

Medzinárodná bezpečnostná konferencia GLOBSEC sa konala v dňoch 6. až 8. júna 2019 v Grand Hoteli River Park, a Luxury Collection Hotel, Bratislava.