Najnovšie

Zomrel jeden z posledných Židov, ktorí prežili tábory smrti

Piero Terracina najprv unikol nemeckým okupačným jednotkám v Ríme a podarilo sa mu ukryť spolu s jeho rodinou. O rok neskôr ich však zatkli a previezli do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau.

Desiatky demonštrantov upozorňovali na únik ropy v Brazílii

Ochranári obviňujú brazílskeho prezidenta Jaira Bolsonara za to, že na likvidáciu ropnej škvrny nevynakladá dostatočnú aktivitu a finančné prostriedky.

V Petržalke vychádzajú dvoje noviny, niektorí nedostanú ani jedny

Hovorkyňa Petržalky Mária Halašková poznamenala, že distribúciu mesačníka pravidelne monitorujú a v prípade zistenia zlyhania distribúcie posielajú Slovenskej pošte reklamáciu.

Internetový predaj v Nemecku by mal tento rok prekonať 70 miliárd eur

Internetový obchod zaznamenal výrazný rast v každom z predchádzajúcich piatich rokov.

Trump varoval Severnú Kóreu pred nepriateľským prístupom

Rokovania o severokórejskom jadrovom programe sú v slepej uličke od februára 2019, keď sa Trump a Kim Čong-un stretli vo vietnamskom Hanoji.

Galko chce, aby sa brannobezpečnostný výbor venoval požiarnej ochrane

Galko tvrdí, že ak je už výbor zvolaný, mala by sa riešiť aj otázka požiarnej ochrany výškových budov.

Sociálnu poisťovňu čaká náročný prelom rokov

Hovorca poisťovne Peter Višváder uviedol, že oproti minulosti sú dvojnásobne vyššie vianočné príspevky, ktoré by malo tento mesiac dostať viac ako 1.300.000 dôchodcov.

Pokles devízových rezerv Číny bol výraznejší, než sa čakalo

V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom to predstavuje pokles zhruba o 9 miliárd USD. Analytici oslovení agentúrou Reuters očakávali pokles devízových rezerv iba o 4 miliardy USD na 3,101 bilióna USD.

Paríž chce posunúť Trumpovu hrozbu za digitálnu daň na WTO

Trump pohrozil vysokými dovoznými clami až do výšky 100 % na viaceré francúzske výrobky, ako sú syry, šampanské a luxusné kabelky.

Vrchnú časť bytového domu v Prešove je podľa statikov potrebné zbúrať

Správu aktualizujeme.,aktualizované 

Premiér Johnson odmietol tvrdenia o zavedení hraničných kontrol

Dokument získal líder opozičných labouristov Jeremy Corbyn, podľa ktorého dokazuje, že po brexite budú zavedené kontroly tovaru pohybujúceho sa medzi Veľkou Britániou a Severným Írskom.

PRIESKUM: Slováci najčastejšie online nakupujú knihy a najmenej jedlo

Podľa analytičky Lenky Buchlákovej je Slovensko v porovnaní s okolitými krajinami jasne lídrom v nakupovaní online. Dokonca aj Rakúšania sú v tomto smere za Slovenskom.

Bojnickú zoo navštívil ekologický Mikuláš, deti mohli kŕmiť medvede

Mikuláš apeloval na rodičov, aby sa snažili svojim príkladom viesť deti už v skorom veku k ekológii a environmentálnemu povedomiu.

Francúzske zámorské územie Mayotte sa pripravuje na príchod cyklónu

V najohrozenejších zónach bola vyhlásená evakuácia. Úrady radili obyvateľom, aby si urobili zásoby pitnej vody.

Pellegrini odcestoval do Ríma, kde sa stretne s pápežom

Z Talianska sa presunie do USA, kde bude rokovať v OSN s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom. Svoje pracovné cesty ukončí v Bruseli na zasadnutí Európskej rady (12.-13.12).

Dovoz ropy do Číny dosiahol v novembri rekordné množstvo

Čína, najväčší dovozca ropy na svete, doviezla v novembri 45,74 milióna ton ropy, čo denne predstavuje 11,13 milióna barelov (1 barel = 159 litrov) a nový rekord.

Messi rekordným 35. hetrikom oslávil zisk Zlatej lopty

Messi rozbehol svoj "gólostroj" v 17. minúte, keď ideálne trafil spoza šestnástky. V závere prvého polčasu pridal druhý zásah a v 83. minúte stanovil konečný výsledok.

Ceny ropy vzrástli a aj ropná zmes Brent je drahšia

Trhy podporilo najmä rozhodnutie Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a ďalších producentov znížiť na začiatku budúceho roka ťažbu ešte viac, než ju obmedzujú v rámci súčasného programu.

Ukrajina získala finančnú podporu vo výške takmer 5 miliónov eur

Medzinárodný menový fond (MMF) a Ukrajina dosiahli na expertnej úrovni dohodu o trojročnom programe pomoci, ktorý by mal pomôcť vojnou poškodenej krajine s reformami.

Slováci vyzbierali vyše 600.000 porcií jedla pre deti v Keni

Varenie jedla zabezpečuje medzinárodná charitatívna organizácia Mary’s Meals, ktorá v školách pripravuje jedlo pre 1,5 milióna detí.