Najnovšie

VšZP aj Dôvera ZP sú po treťom kvartáli stále v strate

PR špecialista Dôvery ZP Matej Štepianský uviedol, že hospodársky výsledok zdravotnej poisťovne za obdobie január až september tohto roku je mínus 17,4 milióna eur.

Muž, ktorý v Nórsku ukradol sanitku a vrážal do ľudí, zranil dve osoby

Polícia uviedla, že medzi osobami, ktorých sanitka zrazila, bol starší pár i žena so športovým kočíkom. Ženu aj s jej dieťaťom previezli do nemocnice.,aktualizované 

Aj Chorvátsko chce získať investíciu Volkswagenu

Záujem o investíciu majú aj Bulharsko, Rumunsko a Srbsko.

Rada dala RTVS pokutu 3319 eur za zlé uvedenie titulkov

Sankcia sa týka porušenia zákona v prípade multimodálneho prístupu a uvedenia titulkov pre osoby so sluchovým postihnutím v rámci dvoch programov.

Na podporu cestovného ruchu v košickom kraji pôjde 840.000 eur

Financie sú určené na podporu infraštruktúrnych projektov, ktoré rozširujú ponuku destinácie, ale aj na realizáciu a marketing kvalitných podujatí v regióne.

Sudca Viliam D. je obvinený v prípade smrteľnej dopravnej nehody

Po rozhodnutí generálneho prokurátora SR o sťažnosti bol vyšetrovací spis vrátený KP Nitra, ktorá vo veci vykonáva dozor v prípravnom konaní.

Mnohí pacienti nedodržiavajú lekárske odporúčania

Lieky pacienti podľa prieskumu najčastejšie (u 75 percent respondentov) neužívajú správne, pretože sa cítia dobre a myslia, že liek môžu vynechať.

Príprava a výstavba D3 patrí k prioritám diaľničnej spoločnosti

NDS ďalej informovala, že vo výstavbe je aktuálne na D3 úsek Čadca, Bukov – Svrčinovec, ktorý bude motoristom slúžiť od decembra budúceho roka.

POSTRACH NA CESTE: Opitá babička narazila do dvoch áut

Alkotest ukázal hodnotu 1,35 miligramu na liter, čo predstavuje 2,81 promile.

Onkologický ústav v Košiciach bude liečiť novým lineárnym urýchľovačom

Ministerka Kalavská informovala, že vo všetkých fakultných a koncových nemocniciach na Slovensku v súčasnosti prebieha obmena lineárnych urýchľovačov.

Pozastavenie členstva Smolkovej je podľa Smeru jej osobné rozhodnutie

K pozastaveniu členstva došlo od 1. októbra, podľa Smolkovej sa k tomuto kroku pridávajú aj ďalší radoví členovia v reakcii na kauzy spájané so stranou Smer-SD.

Meteorický roj Orionidy dosiahne maximum svojej aktivity v utorok

Hovorkyňa Slovenskej akadémie vied (SAV) Monika Hucáková informovala, že podmienky na pozorovanie sú priemerné, pretože mesiac je deň pred maximom v poslednej štvrti.

Polícia spustí plne automatizovaný objednávací systém pre cudzincov

Počet žiadostí o pobyt vzrástol v priemere o 30 percent ročne. Nové opatrenia majú zefektívniť a urýchliť vybavovací proces.

UK nesúhlasí s odvolaním prednostu neurochirurgickej kliniky A. Šteňa

Univerzita poznamenala, že súčasné dianie na Ministerstve zdravotníctva SR a kroky jeho predstaviteľov zásadným spôsobom ovplyvňujú pracoviská a zamestnancov školy.

Sudcovská rada súdu Bratislava I kvôli podozreniam zvoláva zasadnutie

Koncom augusta polícia zaistila okrem iných mobilné telefóny sudcovi OS Bratislava I Vladimírovi Sklenkovi a jeho kolegyni Miriam Repákovej.

Matovič: M. Glváč si mal cez Mariana K. vybavovať riadený rozhovor

Matovič tvrdí, že Glváč si rozhovor dohadoval cez komunikačnú platformu Viber. Glváča vyzval, aby konečne hovoril pravdu a vzdal sa postu podpredsedu parlamentu.

Lesnícka škola v Banskej Štiavnici oslávila storočnicu

Počiatky lesníckeho vzdelávania v meste síce siahajú hlbšie do histórie a sú spojené so slávnou Baníckou akadémiou, no okrúhle sté výročie pripomína novodobé dejiny tunajšieho lesníckeho vzdelávania.

EK vydala rozpočtové varovania pre viaceré krajiny EÚ

Komisia tiež vydala rozpočtové varovania Fínsku v súvislosti s jeho plánom výdavkov, a tiež Španielsku, Portugalsku a Belgicku, ktoré jej pre nedávne voľby predložili neúplné rozpočtové plány.

Sudcovia žiadajú Urbancovú, aby odstúpila z funkcie podpredsedníčky NS

Sudcovia považujú za neakceptovateľné, aby pri takýchto podozreniach na čele NS SR stála osoba, ktorej spôsobilosť bola zverejnením podozrení vážne spochybnená.

FC Janov prepustil trénera Andreazzoliho, mal by ho nahradiť Motta

Na jeho miesto by mal údajne prísť bývalý hráč tímu Thiago Motta.