< sekcia NHL

Debutant Réway nervozitu necítil, hru podľa neho ovplyvnil mäkký ľad

Slovenský hokejista Martin Réway počas zrazu slovenskej hokejovej reprezentácie v príprave na majstrovstvá sveta Foto: FOTO TASR/Michal Svítok

Réway v zápase doplatil na skutočnosť, že rozhodcovia neustále kúskovali hru a pre vysoký počet vylúčení sa hralo často v nerovnovážnom stave.

Grenoble 20. apríla (TASR) - Talentovaný slovenský hokejista Martin Réway má za sebou premiéru v reprezentačnom A-tíme. Iba 19-ročný útočník nastúpil v sobotňajšom prípravnom stretnutí v Grenobli proti domácemu Francúzsku na pravom krídle štvrtej formácie hostí a svojou troškou prispel k víťazstvu 3:1.

Réway v zápase doplatil na skutočnosť, že rozhodcovia neustále kúskovali hru a pre vysoký počet vylúčení sa hralo často v nerovnovážnom stave. Hráči zo štvrtej pätorky nedostávali v presilovkách a oslabeniach príležitosť, takže mladík sa na ľade objavoval iba sporadicky. "Pocity z výkonu mám dobré, len škoda, že sme sa do akcie nedostali viac. Väčšieho priestoru sa nebojím," povedal pre portál sport7.sk hráč tímu Gatineau Olympics z QMJHL.

Pre rodáka z Prahy to bolo prvé vážne zoznámenie s "mužským" hokejom. Okrem krátkeho pobytu v kempe Montrealu mal totiž doteraz skúsenosti iba z juniorského hokeja, či už v národnom drese, alebo na klubovej úrovni. Trému pred debutom v A-tíme necítil. "Nervozitu som nepociťoval, skôr sa prejavoval ľad, ktorý bol dosť mäkký a bolo na ňom veľa snehu. Na tom klzisku ľahko odskakovali puky," poznamenal.

Réway mal nastúpiť už vo štvrtkovom prvom súboji s "Les Bleus" v Gape, keďže mu však nestihla doraziť zo zámoria výstroj, musel svoj premiérový štart oddialiť. V odvetnom zápase predviedol viacero dobrých obranných zákrokov a svojou aktivitou si vypýtal aj faul súpera. V tretej tretine bol však i trochu prísne vylúčený. Po záverečnej siréne si mohol so spoluhráčmi vychutnať pocity triumfu. "Za tím musím povedať, že sme hrali oveľa lepšie ako súper a zaslúžene sme sa tešili z víťazstva," dodal Réway, ktorý by mal dostať šancu aj v najbližších dueloch v rámci záverečnej prípravy na MS proti Fínsku (vo štvrtok 24. apríla v Košiciach a v sobotu 26. apríla v Poprade).