< sekcia NHL

Florida je víťazom draftovej lotérie

Tím Floridy Panthers. Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Najvyššiu pravdepodobnosť vyhrať malo Buffalo. Sabres mali istotu, že na drafte, ktorý sa tento rok uskutoční 27.-28. júna vo Philadelphii, budú vyberať prinajhoršom druhí a tak tomu aj bude.

New York 16. apríla (TASR) - Víťazom draftovej lotérie zámorskej NHL sa stal tím Florida Panthers. "Panteri" mali druhú najväčšiu šancu (18,8%) vyhrať lotériu, ktorá sa uskutočnila v noci na stredu, pretože v základnej časti skončili na predposlednom mieste.

Najvyššiu matematickú pravdepodobnosť vyhrať malo Buffalo. Sabres mali istotu, že na drafte, ktorý sa tento rok uskutoční 27.-28. júna vo Philadelphii, budú vyberať prinajhoršom druhí a tak tomu aj bude.

"Znamená to pre nás veľa. Sme veľmi nadšení. Chceme pokračovať v budovaní tímu na našich talentovaných mladých hráčoch. Je to pre nás skvelá príležitosť," povedal prezident Panthers Travis Viola.Poradie draftovej lotérie:

1. Florida Panthers, 2. Buffalo Sabres, 3. Edmonton Oilers, 4. Calgary Flames, 5. New York Islanders, 6. Vancouver Canucks, 7. Carolina Hurricanes, 8. Toronto Maple Leafs, 9. Winnipeg Jets, 10. Anaheim Ducks (od Ottawy), 11. Nashville Predators, 12. Phoenix Coyotes, 13. Washington Capitals