Český hokejista Jágr zaznamenal 700. gól

Jaromír Jágr FOTO TASR/AP

Skúsený veterán sa tak stal 7. najlepším strelcom v histórii súťaže.

New York 1. marca (TASR) - Český hokejista Jaromír Jágr prispel v sobotu 700. gólom v základnej časti NHL k víťazstvu New Jersey na ľade Islanders 6:1. Stal sa tak len siedmym hráčom, ktorý pokoril túto hranicu. Historický míľnik vo svojej kariére dosiahol aj útočník Alexander Ovečkin. Dvomi gólmi, ktoré strelil pri víťazstve Washingtonu v Bostone 4:2, uzavrel ôsmu stovku kanadských bodov získaných v zámorí.

Ovečkin pokoril spomínanú hranicu vo svojom 658. stretnutí. Gólmi na konci prvej a začiatku druhej tretiny naštartoval Washington k víťazstvu na ľade "medveďov" a priblížil ho k priečkam zaručujúcim play off vo Východnej konferencii.

Štyridsaťdvaročný veterán Jágr sa presadil v druhej tretine, keď svojím 19. presným zásahom v sezóne zvýšil na 2:0 v prospech "diablov". Práve proti "ostrovanom" sa mu darilo v doterajšej kariére najviac, keď v 101 konfrontáciách nastrieľal 61 gólov a pridal 87 asistencií. Pod jasný triumf na ľade tímu, v ktorom pôsobí Ľubomír Višňovský, sa podpísal Jágr aj prihrávkou na gól krajana Mareka Židlického.

Výsledky:
BOSTON - WASHINGTON 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Góly: 31. Bergeron (Hamilton, Smith), 38. Campbell (S. Thorton, Paille) - 19. Ovečkin (Carlson, Bäcsktröm), 23. Ovečkin (Johannson, Ward), 31. Ward, 51. Fehr (Chimera). Brankári: Rask - Holtby, strely na bránku: 38:31

NY ISLANDERS - NEW JERSEY 1:6 (0:1, 1:4, 0:1)
Góly: 27. Okposo (Vanek, Bailey) - 5. Henrique (Clowe, Ryder), 24. Jágr (Zajac, Greene), 25. Clowe (Henrique, Gelinas), 29. Židlický (Jágr, Eliáš), 35. Fayne (Loktionov), 60. Gelinas (Židlický, Eliáš). Brankári: Nabokov (od 41. Nilsson) - Brodeur, strely na bránku: 19:35

PHILADELPHIA - NY RANGERS 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Góly: 8. Lecavalier (Simmonds, Streit), 9. Couturier (Read, Timonen), 34. Simmonds (Timonen, B. Schenn), 57. L. Schenn (Hartnell, Giroux) - 25. Kreider (Nash, Stepan), 32. Brassard (Richards, Lundqvist). Brankári: Mason - Lundqvist, strely na bránku: 31:35