Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Na archívnej snímke hokejisti Bostonu Foto: TASR/AP

Slováci Zdeno Chára a Peter Cehlárik, no bodovo sa nepresadili.

New York 1. marca (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na stredu nad Arizonou Coyotes 4:1 a posunuli sa na siedmu priečku tabuľky Východnej konferencie. V drese domácich nastúpili Slováci Zdeno Chára a Peter Cehlárik, no bodovo sa nepresadili. Obaja si pripísali po jednej "pluske".

Cehlárik bol na ľade pri prvom góle Bruins, ktorý strelil obranca Colin Miller. Slovenský útočník dobrým pohybom smerom k bránke natiahol na seba dvoch hráčov Coyotes, čím sa otvoril priestor pre Millera a ten po výbornej nahrávke Davida Pastrňáka strelil svoj piaty gól v sezóne. Ešte v prvej tretine mohol zvýšil na 2:0 Zdeno Chára, keď sa ocitol sám pred Mikeom Smithom, ale bekhendovým pokusom ho neprekonal. Bruins o treťom víťazstve za sebou rozhodli tromi zásahmi v druhej tretine, víťazný gól dal v oslabení Riley Nash. Pod vedením nového trénera Brucea Cassidyho vyhral Boston sedem z ôsmich zápasov. Zápas nedohral ruský útočník Arizony Alexander Burmistrov, ktorý po strete s Millerom v druhej tretine opustil ľadovú plochu na nosidlách. Miller dostal za svoj zákrok trest na 5+DKZ. Burmistrov napokon neutrpel vážne zranenie a po prepustení z nemocnice sa pridal k tímu.

Edmonton s obrancom Andrejom Sekerom v zostave vyhral v St. Louis 2:1 a úspešne tak ukončil šesťzápasový trip. Rozhodujúci gól strelil už v 41. sekunde druhej tretiny Mark Letestu, ktorý využil presilovku o dvoch hráčov. V ďalšom priebehu už gól nepadol, brankár Cam Talbot zaznamenal 25 zásahov a doviedol "olejárov" k dôležitému víťazstvu. Sekera bol na ľade 19 minút a 11 sekúnd a do štatistík sa zapísal len dvojminútovým trestom.

Premiérový zápas v drese Los Angeles odchytal Ben Bishop, ktorého Kings získali z Tampy Bay výmenou za Petra Budaja a Erika Černáka. Bishop zaznamenal na ľade Calgary 28 zásahov, ale jeho tím prehral 1:2 po predĺžení, v ktorom rozhodol TJ Brodie. Slovenský útočník Kings Marián Gáborík nebodoval, odohral takmer 17 minút a zaznamenal jednu strelu.

Detroit vyhral vo Vancouveri 3:2, keď v predĺžení rozhodol v presilovke Justin Abdelkader. Red Wings vyhrali tretí z posledných štyroch duelov. Slovenský útočník Tomáš Tatar nebodoval, na ľade bol 16:46 minúty, zaznamenal "mínusku" a dve strely. Oba góly hostí v riadnom čase strelil Frans Nielsen.

Sumáre NHL:

BOSTON BRUINS - ARIZONA COYOTES 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Góly: 4. Miller (Pastrňák, Krejčí), 28. Nash (Bergeron), 39. Backes (Marchand, Bergeron), 40. Marchand - 24. Holland (Perlini, Vrbata). Brankári: Rask - Smith (41. Dominque), strely na bránku: 25:23, 17.565 divákov.

BUFFALO SABRES - NASHVILLE PREDATORS 4:5 pp (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)
Góly: 16. Gionta (Bogosian, Eichel), 18. Okposo (McCabe, Moulson), 26. Kane (Gionta, Franson), 41. McCabe (Okposo, O'Reilly) - 19. Fisher (Watson, Irwin), 23. Wilson (Johansen, Josi), 52. Johansen (Forsberg, Irwin), 58. Forsberg (Arvidsson), 63. Forsberg (Josi). Brankári: Lehner - Rinne, strely na bránku: 32:41, 18.634 divákov.

NEW YORK RANGERS - WASHINGTON CAPITALS 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Góly: 6. Skjei (Clendening, Miller) - 28. Johansson (Orlov, Kuznecov), 37. Connolly (Niskanen, Eller), 42. Johansson (Kuznecov, Niskanen), 58. Bäckström (Johansson, Carlson). Brankári: Lundqvist - Holtby, strely na bránku: 30:38, 18.006 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - COLORADO AVALANCHE 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Góly: 5. Simmonds (MacDonald), 9. Simmonds (Giroux, Gostisbehere), 11. Voráček (Giroux, Schenn), 28. Weal (Gudas, Streit). Brankári: Mason - Smith, strely na bránku: 26:33, 19.564 divákov.

MONTREAL CANADIENS - COLUMBUS BLUE JACKETS 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Gól: 64. Galchenyuk (Weber, Pacioretty). Brankári: Price - Bobrovskij, strely na bránku: 30:26, 21.288 divákov.

FLORIDA PANTHERS - CAROLINA HURRICANES 3:2 pp a sn (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 13. Jágr (Huberdeau, Barkov), 17. Trocheck (Smith, Petrovic), rozh. náj. Barkov - 30. Stempniak (Teräväinen, Slavin), 46. Aho (Rask, Lindholm). Brankári: Luongo - Ward, strely na bránku: 31:25, 10.839 divákov.

ST. LOUIS BLUES - EDMONTON OILERS 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 12. Šťastný (Pietrangelo, Schwartz) - 12. Lucic (Eberle, Nugent-Hopkins), 21. Letestu (McDavid, Nugent-Hopkins). Brankári: Allen - Talbot, strely na bránku: 26:25, 18.944 divákov.

WINNIPEG JETS - MINNESOTA WILD 5:6 (1:3, 2:2, 2:1)
Góly: 2. Laine (Scheifele, Perreault), 30. Lowry (Stafford, Ehlers), 38. Perreault (Wheeler, Byfuglien), 50. Armia (Scheifele), 52. Scheifele (Perreault, Laine) - 4. Granlund (Koivu), 15. Graovac (Granlund, Hanzal), 19. Haula (Granlund, Stewart), 29. Scandella (Hanzal), 34. White (Stewart), 58. Zucker (Haula, Scandella). Brankári: Hellebuyck (34. Hutchinson) - Kuemper (52. Dubnyk), strely na bránku: 36:28, 15.294 divákov.

DALLAS STARS - PITTSBURGH PENGUINS 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Góly: 44. Ritchie (Klingberg, Roussel), 50. Spezza (Benn, Hamhuis), 51. Roussel (Klingberg) - 11. Malkin (Hörnqvist, Hagelin), 31. Guentzel (Cole, Kunitz). Brankári: Niemi - Murray, strely na bránku: 32:20, 18.235 divákov.

CALGARY FLAMES - LOS ANGELES KINGS 2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 30. Ferland (Giordano), 62. Brodie (Backlund) - 9. Pearson (Kopitar, Carter). Brankári: Elliott - Bishop, strely na bránku: 30:29, 19.289 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - DETROIT RED WINGS 2:3 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 22. Granlund (H. Sedin, D. Sedin), 58. Boucher - 5. Nielsen (Ouellet, Athanasiou), 12. Nielsen (Zetterberg), 63. Abdelkader (Zetterberg, Kronwall). Brankári: Miller - Mrázek, strely na bránku: 27:28, 18.565 divákov.

SAN JOSE SHARKS - TORONTO MAPLE LEAFS 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 33. Dillon (Pavelski, Labanc), 59. Hertl (Marleau, Burns), 60. Pavelski (Thornton, Couture) - 27. Matthews (Nylander, Leivo). Brankári: Jones - Andersen, strely na bránku: 37:21, 17.515 divákov.

Marián Gáborík (Los Angeles) 16:52 0 0 0 0 1 0
Zdeno Chára (Boston) 26:22 0 0 0 1 4 0
Peter Cehlárik (Boston) 14:47 0 0 0 1 1 0
Tomáš Tatar (Detroit) 16:46 0 0 0 -1 2 0
Andrej Sekera (Edmonton) 19:11 0 0 0 0 0 2