Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

NHL: Detroit umiestnil Howarda na listinu zranených hráčov

Na archívnej snímke Jimmy Howard. Foto: TASR/AP

Tridsaťdvaročný brankár utrpel zranenie v dolnej časti tela v zápase NHL proti New Jersey, v ktorom Detroit triumfoval 5:4 po predĺžení.

Detroit 27. novembra (TASR) - Vedenie hokejového klubu Detroit Red Wings umiestnilo Jimmyho Howarda na listinu zranených hráčov. Tridsaťdvaročný brankár utrpel zranenie v dolnej časti tela v zápase NHL proti New Jersey, v ktorom Detroit triumfoval 5:4 po predĺžení. Informáciu priniesol web NHL.

Howard odstúpil z duelu už v 12. minúte prvej tretiny a "červeným krídlam" by mal chýbať najmenej sedem dní. Medzi tromi žŕdkami ho v stretnutí proti Devils nahradil Petr Mrázek, ktorý kryl 13 zo 16 striel súpera. Howard sa postavil do bránky Detroitu vo ôsmich z uplynulých deviatich stretnutí. Dosiahol v nich 94-percentnú úspešnosť zásahov s priemerom 1,82 gólu na zápas. Na jeho miesto povolalo vedenie michiganského klubu z farmy v Grand Rapids Jareda Coreaua.