Price vynechá celú sériu s Rangers, šancu dostane Budaj

Peter Budaj Foto: TASR/AP Photo

Druhý zápas série je na programe v noci na utorok opäť v Montreale.

Montreal 19. mája (TASR) - Brankár hokejového klubu Montreal Canadiens Carey Price vynechá pre zranenie celý zvyšok finálovej série Východnej konferencie play off zámorskej NHL s New Yorkom Rangers. Šancu tak dostane slovenský brankár Peter Budaj, ktorý dochytal úvodný zápas proti "jazdcom."

"Stratili sme nášho najlepšieho hráča," povedal v pondelok po rannom rozkorčuľovaní tréner Canadiens Michel Therrien. Olympijský víťaz zo Soči sa zranil v úvode druhej tretiny prvého zápasu s Rangers, keď do neho v plnej rýchlosti vrazil útočník "jazdcov" Chris Kreider.

Price sa z ľadu dvíhal v bolestiach, ale nakoniec druhú tretinu dochytal. Od začiatku tretej ho však nahradil Budaj a absolvoval tak debut v tohtoročnom play off. Kanadský brankár dostal z dvadsiatich striel štyri góly, jeho slovenský náhradník inkasoval ďalšie tri z ôsmich striel. Canadiens prehrali prvý duel série 2:7. V play off má Price priemer 2,35 inkasovaného gólu na zápas s 91,9 percentuálnou úspešnosťou zásahov.