Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Na snímke center Minnesoty Eric Staal (12) skóruje v zápase s tímom San Jose Sharks, 5.3.2017 Foto: TASR AP

Minnesota vyhrala nad San Jose 3:1. Kanadský center Eric Staal strelil druhý a tretí gól svojho tímu, skóre otvoril Zach Parise.

Washington 6. marca (TASR) - Hokejisti Minnesoty Wild sa v noci na pondelok vrátili na čelo tabuľky Centrálnej divízie i Západnej konferencie NHL. Podarilo sa im to zásluhou domáceho víťazstva 3:1 nad San Jose Sharks, ku ktorému dvoma zásahmi prispel Eric Staal.

Kanadský center strelil druhý a tretí gól svojho tímu, skóre otvoril Zach Parise. Brankár Wild Devan Dubnyk, ktorý s 93,3-percentnou úspešnosťou zákrokov a 35 triumfami vedie zámorskú súťaž, si pripísal 20 zákrokov. Prekonal ho jedine Melker Karlsson. "Bol to vyrovnaný duel, rozhodli detaily. Sme radi, že sme zvíťazili, po základnej časti chceme skončiť čo najlepšie," skonštatoval Dubnyk. Minnesota má na konte 90 bodov, o jeden bod viac a o dva odohraté zápasy menej než najbližší divízny rival z Chicaga.

Výbornú formu potvrdilo Calgary, ktoré na domácom ľade zdolalo New York Islanders 5:2. Flames predĺžili víťaznú sériu na sedem duelov, aspoň bod získali v predchádzajúcich deviatich stretnutiach. Proti Islanders predviedli ofenzívny uragán v prvej tretine, keď v priebehu piatich minút strelili štyri góly. "Všetci si uvedomujeme, že nastala kľúčová časť sezóny. Každý hráč sa snaží prispieť k tímovému úspechu a myslím si, že sa to zatiaľ darí," vravel útočník Sean Monahan, ktorý v noci na pondelok pridal ku gólu aj asistenciu. Calgary aj jeho zásluhou aktuálne patrí na západe šieste miesto.

Málo vídaný obrat predviedol Pittsburgh v súboji proti Buffalu. Obhajca trofeje zaspal začiatok a po úvodných dvadsiatich minútach prehrával 0:3. Tréneri zareagovali výmenou brankára, keď nevýrazného Matta Murrayho nahradil Marc-Andre Fleury. Pre Penguins to bol správny impulz. V 57. minúte vyrovnal Jake Guentzel a o 50 sekúnd neskôr strelil víťazný gól Conor Sheary. "V druhej a tretej tretine sme hrali oveľa lepšie ako v úvode. Potešili ma fanúšikovia, ich podporu oceňujem. Odmenou pre nich bolo vybojované víťazstvo," nechal sa počuť Fleury.

Dvaja brankári si pripísali čisté kontá. Sergej Bobrovskij z Columbusu dosiahol druhý shutout za sebou, keď po Minnesote vymazal aj strelcov New Jersey. Pre ruského brankára to bolo 34. víťazstvo v sezóne, čím prekonal doterajšie maximum Stevea Masona z ročníka 2008/2009 a stanovil nový klubový rekord. Roletu zatiahol aj Jake Allen zo St. Louis, na ktorého nevyzreli hráči Colorada. Allen zneškodnil všetkých 27 striel Avalanche a dosiahol tretí shutout v sezóne, celkovo 14. v kariére.

NHL - sumáre:

CALGARY FLAMES - NEW YORK ISLANDERS 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Góly: 15. Frolík (Hamilton, Backlund), 17. Brodie (Chiasson, Stajan), 18. Ferland (Monahan), 20. Monahan (Gaudreau, Hamilton), 47. Versteeg (Bennett, Bartkowski) - 29. Tavares (Bailey, Mayfield), 52. Chimera (Leddy, Prince). Brankári: Elliot - Greiss (21. Berube), strely na bránku: 37:35, 18.741 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - COLUMBUS BLUE JACKETS 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Góly: 23. Jenner (Atkinson, Dubinsky), 26. Bjorkstrand (Gagner, Savard), 49. Gagner (Bjorkstrand, Hartnell). Brankári: Schneider - Bobrovskij, strely na bránku: 20:22, 14.054 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - BUFFALO SABRES 4:3 (0:3, 2:0, 2:0)
Góly: 28. Schultz (Kessel, Malkin), 34. Malkin (Schultz, Hornqvist), 57. Guentzel (Sheary, Bonino), 58. Sheary (Schultz, Dumoulin) - 7. O'Reilly (Gionta, Kane), 15. Gionta (Moulson), 19. Eichel (Foligno, Reinhart). Brankári: Murray (21. Fleury) - Nilsson, strely na bránku: 45:49, 18.653 divákov.

MINNESOTA WILD - SAN JOSE SHARKS 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Góly: 12. Parise (Pominville, Suter), 16. Staal (Dumba), 59. Staal (Hanzal) - 19. Karlsson (Haley, Braun). Brankári: Dubnyk - Jones, strely na bránku: 28:21, 19.168 divákov.

ANAHEIM DUCKS - VANCOUVER CANUCKS 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 47. Eaves (Getzlaf, Bieksa) - 15. Horvat (Hutton, Biega), 27. Granlund. Brankári: Bernier - Bachman, strely na bránku: 44:27, 14.523 divákov.

COLORADO AVALANCHE - ST. LOUIS BLUES 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Góly: 4. Šťastný (Schwartz, Pietrangelo), 6. Brodziak (Reaves), 31. Berglund (Parayko). Brankári: Smith - Allen, strely na bránku: 27:25, 14.477 divákov.

ARIZONA COYOTES - CAROLINA HURRICANES 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 24. Holland (Schenn, Ekman-Larsson) - 25. Teräväinen (Slavin, Rask), 57. Ryan (Skinner). Brankári: Smith - Läck, strely na bránku: 25:33, 10.224 divákov.

Štatistiky slovenských hokejistov v základnej časti zámorskej NHL k 6. marcu 2017: