Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund

Marián Hossa (81) a Richard Pánik (14) Foto: TASR/AP

Pánik si okrem jedného presného zásahu pripísal do štatistík aj asistenciu.

New York 23. januára (TASR) - Slovenskí hokejisti Richard Pánik a Marián Hossa pomohli gólmi k triumfu Chicaga v noci na pondelok na domácom ľade nad Vancouverom 4:2.

NHL - sumáre:

DETROIT RED WINGS - NEW YORK RANGERS 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Gól: 62. J.T. Miller (Zuccarello, Skjei). Brankári: Coreau - Lundqvist, strely na bránku: 21:19, 20.027 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - BOSTON BRUINS 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Góly: 21. Rust (Crosby, Sheary), 30. Sheary (Rust, Crosby), 42. Hörnqvist (Ruhwedel, Malkin), 43. Sheary (Rust, Schultz), 45. Crosby (Kessel, Malkin) – 34. Krejčí (Pastrňák, Beleskey). Brankári: Murray - Rask (10. McIntyre), strely na bránku: 36:45, 18.506 divákov.

OTTAWA SENATORS - COLUMBUS BLUE JACKETS 6:7 pp (2:2, 3:1, 1:3 - 0:1)
Góly: 1. Smith (Ceci, Brassard), 6. Smith (Ceci, Lazar), 31. Hoffman (Pageau), 34. Stone (Brassard, Smith), 40. Hoffman (Pageau, Pyatt), 53. Turris (Phaneuf, E. Karlsson) – 2. Foligno (Wennberg, Gagner), 11. Harrington (Wennberg, Prout), 21. Werenski (Jones, Wennberg), 42. Sedlák (Hartnell, Harrington), 43. Calvert (Jones, W. Karlsson), 51. Atkinson (Dubinsky), 62. Atkinson. Brankári: Condon - Korpisalo, strely na bránku: 34:29, 16.702 divákov.

NEW YORK ISLANDERS - PHILADELPHIA FLYERS 2:3 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 14. Leddy, 25. Quine (Prince, Seidenberg) – 35. Simmonds (Schenn, Gudas), 42. Provorov (Schenn, Simmonds), 64. Giroux (Gostisbehere, Voráček). Brankári: Greiss - Mason, strely na bránku: 38:47, 13.146 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - VANCOUVER CANUCKS 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Góly: 15. PÁNIK (Campbell, Toews), 18. Kane (Toews), 59. Toews (PÁNIK, Hjalmarsson), 60. HOSSA (Toews) – 46. Stecher (H. Sedin, Sutter), 46. Horvat. Brankári: Crawford - R. Miller, strely na bránku: 35:28, 21.689 divákov.

MINNESOTA WILD - NASHVILLE PREDATORS 2:4 (2:0, 0:1, 0:3)
Góly: 3. Granlund (Zucker, Schroeder), 8. Pominville (Haula, Suter) – 23. Neal (Ribeiro, Weber), 43. Forsberg (Arvidsson, Johansen), 54. Forsberg (Ellis, Johansen), 59. Johansen (Ellis). Brankári: Kuemper - Rinne, strely na bránku: 23:32, 19.087 divákov.

Richard Pánik (Chicago) 12:17 1 1 2 +2 3 0
Marián Hossa (Chicago) 18:21 1 0 1 0 3 0
Zdeno Chára (Boston) 18:34 0 0 0 -2 4 0
Tomáš Tatar (Detroit) 19:12 0 0 0 0 1 0
_____________________________________
/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/