Sekera skóroval, Budaj vychytal víťazstvo Montrealu, Hossa sa zranil

Jonathan Quick dostáva gól od slovenského hokejistu Andrea Sekeru. Foto: TASR/AP

Štatistiky si rozšíril aj Michal Handzuš, ktorý prispel jednou asistenciou k víťazstvu Chicaga nad Pittsburghom 5:1.

New York 2. marca (TASR) - Slovenský hokejista Marián Hossa nedohral sobotňajší zápas zámorskej NHL medzi jeho Chicagom a Pittsburghom. Podľa zámorských médií utrpel v úvodnej tretine zranenie v hornej časti tela a do hry viac nezasiahol.

Tridsaťpäťročný Hossa, ktorý stihol v stretnutí odohrať iba 4:18 min, sa zranil po narazení od útočníka "tučniakov" Craiga Adamsa. "Možno bude nejaký čas chýbať. Viac budeme vedieť pravdepodobne v pondelok," uviedol tréner Blackhawks Joel Quenneville, podľa ktorého to nevyzerá na dlhodobé zranenie. Stretnutie sa hralo pod holým nebom na štadióne Soldier Field. Blackhawks napokon triumfovali 5:1, asistenciu na góle Versteega v 37. min si pripísal Michal Handzuš.

Jaromír Jágr prispel svojim jubilejným 700. gólom v základnej časti k víťazstvu New Jersey na ľade Islanders 6:1. Stal sa tak len siedmym hráčom, ktorý pokoril túto hranicu. Štyridsaťdvaročný Jágr sa presadil v druhej tretine, keď svojím 19. presným zásahom v sezóne zvýšil na 2:0 v prospech "diablov". Práve proti "ostrovanom" sa mu darilo v doterajšej kariére najviac, keď v 101 konfrontáciách nastrieľal 61 gólov a pridal aj 87 asistencií.

Historický míľnik vo svojej kariére dosiahol aj útočník Alexander Ovečkin. Dvomi gólmi, ktoré strelil pri víťazstve Washingtonu v Bostone 4:2, uzavrel ôsmu stovku kanadských bodov. Ovečkin pokoril spomínanú hranicu vo svojom 658. stretnutí. Gólmi na konci prvej a začiatku druhej tretiny naštartoval Washington k víťazstvu na ľade "medveďov" a priblížil ho k priečkam zaručujúcim účasť v play off Východnej konferencie.

Svoj desiaty gól v sezóne zaznamenal obranca Andrej Sekera, ale jeho Carolina prehrala na ľade Los Angeles 1:3.

Po tretí raz za sebou stál v bránke Montrealu Peter Budaj. Canadiens aj vďaka jeho solídnemu výkonu zdolali v kanadskom derby Toronto 4:3 po predĺžení, rozhodujúci strelil v štvrtej minúte predĺženia americký reprezentant Max Pacioretty. Budaj zlikvidol 22 striel súpera.

Slovenský brankár Canadiens Peter Budaj (vpravo) inkasuje gól, autorom je Phil Kessel z Toronta (vľavo) v zápase hokejovej NHL Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs v noci na nedeľu 2. marca 2014.

Sumáre NHL:
BOSTON - WASHINGTON 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
31. Bergeron (Hamilton, Smith), 38. Thornton (Paille, Campbell) - 19. Ovečkin (Carlson, Bäckström), 23. Ovečkin (Johansson, Ward), 31. Ward, 51. Fehr (Chimera). Brankári: Rask - Holtby, strely na bránku: 38:31

NY ISLANDERS - NEW JERSEY 1:6 (0:1, 1:4, 0:1)
27. Okposo (Vanek, Bailey) - 5. Henrique (Clowe, Ryder), 24. Jágr (Zajac, Greene), 25. Clowe (Henrique, Gelinas), 29. Židlický (Jágr, Eliáš), 35. Fayne (Loktionov), 60. Gelinas (Židlický, Eliáš). Brankári: Nabokov (41. Nilsson) - Brodeur, strely na bránku: 19:35

PHILADELPHIA - NY RANGERS 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
8. Lecavalier (Simmonds, Streit), 9. Couturier (Read, Timonen), 34. Simmonds (Timonen, Schenn), 47. Schenn (Hartnell, Giroux) - 25. Kreider (Nash, Stepan), 32. Brassard (Richards, Lundqvist). Brankári: Mason - Lundqvist, strely na bránku: 31:35

COLUMBUS - FLORIDA 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)
8. Umberger (Wisniewski, Johnson), 12. Atkinson (Savard, Johnson), 31. Savard (Horton, Johansen), 40. Anisimov, 59. Foligno (Dubinsky, Murray), 60. Calvert (Letestu, Johnson) - 14. Matthias, 27. Bjugstad (Matthias), 32. Bergenheim (Gilbert, Bjugstad). Brankári: Bobrovskij - Clemmensen, strely na bránku: 35:20

DALLAS - TAMPA BAY 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
36. Roussel (Connauton, Fiddler), 39. Fiddler (Roussel, Garbutt) - 2. St. Louis (Brewer, Palát), 13. Thompson (Hedman, Killorn), 35. St. Louis (Palát), 48. Salo (Hedman, Killorn). Brankári: Lehtonen - Bishop, strely na bránku: 41:21

NASHVILLE - WINNIPEG 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
50. Moser (Del Zotto, Fisher) - 26. Jokinen (Kane, Trouba), 39. Ladd (Bogosian, Frolík), 57. Setoguchi (Wheeler, Stuart). Brankári: Hutton - Pavelec, strely na bránku: 40:20

LOS ANGELES - CAROLINA 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
20. Richards (Regehr), 49. Martinez (Brown, Williams), 59. Williams (Kopitar, Lewis) - 20. SEKERA (Nash, Dwyer). Brankári: Quick - Chudobin, strely na bránku: 30:25

MONTREAL - TORONTO 4:3 pp (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0)
13. Galchenyuk (Markov), 15. Pacioretty (Gorges), 51. Subban (Markov, Desharnais), 64. Pacioretty (Markov, Subban) - 18. van Riemsdyk (Kessel, Phaneuf), 46. van Riemsdyk, 48. Kessel (Bozak). Brankári: BUDAJ - Bernier, strely na bránku: 30:25

CHICAGO - PITTSBURGH 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
16. Sharp (Toews, Leddy), 31. Toews, 37. Versteeg (Kane, HANDZUŠ), 54. Bickell (Saad, Rozsíval), 58. Toews (Sharp) - 47. Neal. Brankári: Crawford - Fleury, strely na bránku: 40:32

EDMONTON - CALGARY 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
30. Perron (Eberle, Gagner) - 11. Monahan (Colborne, Giordano), 62. Monahan (Byron, Šmíd). Brankári: Bryzgalov - Berra, strely na bránku: 22:30

Peter Budaj (Montreal) 63:28 3/25 88,0%
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/