Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Anze Kopitar z Los Angeles Kings (11) a Martin Marinčin (85) z Edmontonu Oilers bojujú o puk pred brankárom olejárov Richardom Bachmanom (32) počas prvej tretiny zápasu NHL v utorok 7. apríla 2015 v Edmontone, Alberte. Foto: TASR/AP

Obhajcovia Stanley Cupu prehrali na ľade Edmontonu, Slovák Marinčin mal jednu asistenciu.

New York 8. apríla (TASR) - Slovenskí hokejisti Ľubomír Višňovský a Martin Marinčin si v zámorskej NHL vylepšili štatistiky o bod za asistenciu. Po utorkovom programe majú istotu miestenky v play off ďalšie dva tímy - Minnesota a Vancouver, hráči NY Rangers sa zase tešili zo zisku Prezidentskej trofeje.

Višňovský prihral na druhý gól NY Islanders, jeho tím ale prehral s Philadelphiou 4:5. V bránke "ostrovanov" dostal šancu Jaroslav Halák, ktorý kryl 22 striel súpera a mal 81,5 % úspešnosť zákrokov. Flyers rozhodli o svojom triumfe tri sekundy pred koncom, keď sa presadil Brayden Schenn.

Hokejisti Los Angeles prehrali v Edmontone 2:4 a výrazne si tak skomplikovali nádeje postúpiť do play off. Do kariet nezahrali ani plné bodové zásahy ich konkurentov Calgary a Winnipegu a je možné, že tohtoročné vyraďovacie boje budú bez obhajcov Stanley Cupu. Prekvapujúci ťah spravil tréner Darryl Sutter, keď v zápase, ktorý Kings "museli vyhrať" poslal do bránky Martina Jonesa namiesto stabilnej jednotky Jonathana Quicka.

Oilers sa ujali vedenia na začiatku druhej tretiny, keď si Marinčinovu strelu od modrej čiary sklepol pred Jonesom Matt Fraser a strelil svoj siedmy gól v sezóne. Pre mladého slovenského obrancu to bola tretia asistencia v prebiehajúcom ročníku. Kings síce o pár minút vyrovnali, ale v 46. minúte sa po zmätku v obrane presadil Tyler Pitlick, zvýšil na 3:1 a s Kings bolo zle. Nádej ešte "kráľom" vlial kurióznym gólom od polovice ihriska Drew Doughty, ale na zvrat to nestačilo. Triumf Oilers poistil do prázdnej bránky Fraser. "Je to obrovské sklamanie. Začali sme vlažne a oni využili naše chyby. V závere sme vrhli všetko do útoku, ale už bolo neskoro. Musíme sa dať dokopy, myslieť pozitívne a všetku energiu sústrediť na najbližší kľúčový zápas v Calgary," povedal obranca Kings Jake Muzzin.
Takmer 15 a pol minúty strávil na ľade Marián Gáborík, ale nebodoval. Zaznamenal jednu mínusku a tri strely. Obranca Andrej Sekera stále nehral pre zranenie dolnej časti tela. Los Angeles strácajú na Calgary, ktorým patrí tretie miesto v Pacifickej divízii, dva body a preto štvrtkový súboj na ľade Flames môže rozhodnúť.

Hokejisti New York Rangers sa po triumfe v derby na ľade New Jersey (4:2) stali víťazmi základnej časti a do klubovej vitríny získali po sezónach 1991/1992 a 1993/1994 tretíkrát v histórii Prezidentskú trofej. Na konte majú "jazdci" 111 bodov.

NHL - sumáre:

NEW JERSEY - NY RANGERS 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

Góly: 18. Eliáš (Bernier, Gomez), 52. Bernier (Zajac, Cammalleri) – 14. Hayes (St. Louis, Hagelin), 15. McDonagh (Yandle, Hayes), 51. Sheppard (Moore, Staal), 59. Hagelin (Hayes). Brankári: Schneider - Talbot, strely na bránku: 21:40, 16.592 divákov.

PHILADELPHIA - NY ISLANDERS 5:4 (2:0, 1:1, 2:3)

Góly: 13. Giroux (Streit, Voráček), 18. Giroux (Streit, Voráček), 31. Bellemare (Lecavalier, Grossmann), 43. Colaiacovo (Rinaldo, Manning), 60. B. Schenn (Couturier, Streit) – 30. Tavares (Strome, Leddy), 49. Lee (Bailey, VIŠŇOVSKÝ), 59. Boychuk (Tavares), 60. Lee (Tavares). Brankári: Mason - HALÁK, strely na bránku: 27:40, 17.927 divákov.

OTTAWA - PITTSBURGH 4:3 pp (0:3, 1:0, 2:0 - 1:0)

Góly: 35. Pageau, 41. Stone (MacArthur), 59. Hoffman (Zibanejad), 63. Stone (Karlsson, Turris) – 1. Crosby (Hörnqvist, Martin), 6. Bennett (Cole), 15. Hörnqvist (Crosby, Scuderi). Brankári: Hammond - Fleury, strely na bránku: 44:28, 20.263 divákov.

DETROIT - CAROLINA 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Góly: 22. Zetterberg (Weiss, Helm), 42. Nyquist (Dacjuk, DeKeyser), 52. Dacjuk (Zetterberg, Židlický) – 35. Gerbe (Rask, Terry), 38. Terry (Faulk, Rask). Brankári: Howard - Chudobin, strely na bránku: 25:32, 20.027 divákov.

ST. LOUIS - WINNIPEG 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 23. Thorburn (Slater, Pardy). Brankári: Alles - Pavelec, strely na bránku: 30:31, 19.616 divákov.

CHICAGO - MINNESOTA 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Góly: 59. Bickell (Sharp, Hjälmarsson) – 50. Granlund (Parise, Pominville), 54. Zucker (Stewart, Suter). Brankári: Crawford - Dubnyk, strely na bránku: 33:30, 21.851 divákov.

COLORADO - NASHVILLE 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 36. Iginla (Barrie, Duchene), 36. O'Reilly (Landeskog), 48. Hishon (Cliche) – 6. Järnkrok (Cullen, Stalberg), 42. Ellis (Wilson, Smith). Brankári: Varlamov - Rinne, strely na bránku: 23:42, 13.561 divákov.

CALGARY - ARIZONA 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Góly: 9. Gaudreau (Wideman, Russell), 42. Jones (Ferland, Stajan), 50. Monahan (Hudler, Wideman) – 38. Crombeen (Cunningham), 48. Cunningham (Chipchura). Brankári: Hiller - Smith, strely na bránku: 32:24, 19.289 divákov.

EDMONTON - LOS ANGELES 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Góly: 23. Fraser (MARINČIN, Lander), 31. Pouliot, 46. Pitlick (Klefbom, Lander), 60. Fraser (Jakupov, Musil) – 26. Muzzin (Kopitar, Doughty), 50. Doughty (Jones). Brankári: Bachman - Jones, strely na bránku: 22:27, 16.839 divákov.

Ľubomír Višňovský (Islanders) 17:17 0 1 1 1 3 2

Martin Marinčin (Edmonton) 20:17 0 1 1 1 3 0

Tomáš Tatar (Detroit) 16:36 0 0 0 1 4 0

Marián Hossa (Chicago) 17:32 0 0 0 -2 1 0

Marián Gáborík (Los Angeles) 15:28 0 0 0 -1 3 0

Jaroslav Halák (Islanders) 58:07 5/27 81,5

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/