NHL

Ned Flanders na novej Budajovej prilbe ako všemocný boh Thor

Masku mu vytvoril opäť Dave Gunnarsson, s ktorým Budaj spolupracuje už dlhé roky. Ned Flanders sa objavil aj na prilbách v jeho predchádzajúcich kluboch Los Angeles Kings či Montreale Canadiens.

Daňo je opäť mimo hry, utrpel zranenie v hornej časti tela

Dvadsaťdvaročný slovenský hokejista mal v noci na utorok ťažkú noc, keď dvakrát v zápase s Nashvillom (4:5 pp) inkasoval tvrdé hity.

Na ľade New Yorku Rangers sa prezentoval 26 úspešnými zákrokmi a hostí tak priviedol k triumfu 3:2.

Floride Panthers budú sedem až desať dní chýbať Ekblad a Malgin

Obaja hráči utrpeli v sobotňajšom derby s Tampou Bay Lightning otras mozgu.

NHL: Shattenkirk si za útok na Gravela nezahrá dva zápasy

Počas trestu príde z platu o 47.000 dolárov.

Hviezdami týždňa v NHL sa stali Pavelski, Bernier a Karlsson

Center San Jose Sharks Joe Pavelski strelil v štyroch zápasoch päť gólov, pridal jednu asistenciu a doviedol lídra Pacifickej divízie k trom víťazstvám.

NHL: Hossa pomohol gólom v súboji o prvenstvo v Západnej konferencii

Hossa strelil 22. gól v sezóne, spečatil triumf Chicaga nad Minnesotou

Z výhry sa tešil aj jeho spoluhráč Richard Pánik, tretí slovenský útočník v službách Chicaga Tomáš Jurčo sa do domácej zostavy tentoraz nezmestil.,aktualizované

NHL: Gáborík prispel gólom k víťazstvu nad lídrom z Washingtonu

Skúsený krídelník strelil prvý gól Kalifornčanov, ktorým v 16. minúte vyrovnal na 1:1. Bol to pre neho deviaty presný zásah v sezóne.,aktualizované

NHL: Brankár Lundqvist má problémy s bedrovým kĺbom

Lundqvist z tímu New York Rangers sa zranil v utorkovom zápase proti Floride Panthers, v aktuálnej sezóne nastúpil na 49 duelov

NHL: Floridské derby ovládla Tampa Bay

V bránke Tamba Bay Lightning dostal opäť príležitosť ruský gólman Andrej Vasilevskij, jeho slovenský kolega Peter Budaj bol pripravený v pozícii náhradníka.

Chárov Boston vyhral nad Philadelphiou o gól

V domácom drese odohral slovenský obranca Zdeno Chára takmer 27 minút a pripísal si jeden plusový bod.

Slovák Tatar exceloval, zariadil výhru Detroitu nad Chicagom

V zápase sa predstavili až štyria Slováci. V drese hostí nastúpil okrem Hossu aj Tomáš Jurčo, v súboji proti svojmu bývalému klubu však nebodoval. Naprázdno vyšiel aj jeho spoluhráč Richard Pánik.,aktualizované

Jediný gól duelu strelil na konci druhej tretiny Corey Perry, ktorý skóroval krátko po tom, čo na druhej strane klziska nevyužil šancu Hossa.,aktualizované

V troch zápasoch zámorskej NHL v noci na štvrtok sa bodovo presadili dvaja slovenskí hokejisti.,aktualizované

NHL: Jokinen podpísal čestný kontrakt s Floridou a ukončil kariéru

Tridsaťosemročný center odohral za Floridu sedem sezón (2000-08) a dlhé roky bol kapitán.,aktualizované

NHL: Tatar asistoval, Bobrovskij vyrovnal rekord, 100. bod Eichela

Slovenský hokejista Detroitu Tomáš Tatar si v noci na stredu pripísal v zámorskej NHL asistenciu.,aktualizované

Obrovská pocta pre Pánika: Toews ho prirovnal k hviezdnemu krajanovi

Slovenský hokejista v drese Blackhawks nazbieral v 65 zápasoch 17 gólov a 19 asistencií a smeruje k svojmu prvému dvadsaťgólovému ročníku v zámorskej súťaži.

Tampa Bay na vlastnom ľade nestačila na New York Rangers 0:1 po predĺžení, keď jediný gól duelu strelil v 64. minúte Mika Zibanejad. ,aktualizované

NHL vyhlásila hráčov uplynulého týždňa: Toto sú ich mená

Jedným z nich je Kučerov, ktorý bol najproduktívnejší hráč hodnoteného obdobia, keď v štyroch dueloch strelil päť gólov a pridal štyri asistencie.

Minnesota vyhrala nad San Jose 3:1. Kanadský center Eric Staal strelil druhý a tretí gól svojho tímu, skóre otvoril Zach Parise. ,aktualizované

Pánik je vo výbornej forme, dvomi asistenciami prispel k výhre Chicaga

Dvadsaťšesťročný útočník mal v 17. minúte najprv prsty v otváracom góle Patricka Kanea a v 59. minúte asistoval aj pri víťaznom zásahu obrancu Briana Campbella.

Roussel si poranil ruku, sezóna sa pre neho skončila

Roussel v 60 tohtosezónnych vystúpeniach nazbieral 27 bodov za 12 gólov a 15 asistencií.

Daňo sa vracia do zostavy Winnipegu, mal by nastúpiť proti St. Louis

Slovenský hokejista si poranil členok ešte 29. decembra v súboji s Columbusom, keď nešťastne narazil do mantinelu.

Hossa vynechal tréning, Anisimov bude pauzovať dlhšie

Slovenský útočník však dostal od trénerov voľno, aby si oddýchol počas náročného zápasového programu.

Brankárovi Bradenovi Holtbymu stačilo na shutout 15 zákrokov, s ôsmimi čistými kontami vedie poradie ligových brankárov.,aktualizované

NHL: Pánik si bravúrne vychutnal Malkina a parádne zavesil

Pánikovi krajania a spoluhráči nebodovali, Marián Hossa odohral takmer 16 minút, Tomáš Jurčo takmer 12 minút. ,aktualizované

Rošády v NHL: Iginla ku Gáboríkovi, Streit do Tampy namiesto Filppulu

Na základe dohody klubov bude Detroit stále vyplácať Vanekovi polovicu jeho 2,6-miliónového platu.,aktualizované

Hviezdami NHL za mesiac február sa stali Toews, Forsberg a Holtby

Kapitán Chicaga Toews si pripísal štvrtý hetrik v kariére, získal v desiatich stretnutiach 18 bodov (7 gólov a 11 asistencií).

NHL: O Haláka sa zaujímajú tieto tri kluby

Nielen o Haláka je zo Slovákov záujem, zmeniť dres by mohol aj Marián Gáborík z Los Angeles Kings.

Slováci Zdeno Chára a Peter Cehlárik, no bodovo sa nepresadili.,aktualizované

Carolina vymenila Švéda Stalberga do Ottawy

Stalberg v tejto sezóne zarobí 1,5 milióna dolárov a 1. júla sa stane voľným hráčom.

Rangers získali z Detroitu obrancu Smitha

Smith sa po sezóne stane voľným hráčom.

Kabínu Minnesoty a Vancouveru zasiahol mumps, v karanténe aj Parise

Ochorenie zasiahlo Minnesotu už pred dvoma rokmi. Vtedy sa mumpsová vlna prevalila viacerými klubmi NHL a vyradili aj niekoľko ligových hviezd ako napríklad Sidneyho Crosbyho z Pittsburghu.

Daňov návrat do zostavy Winnipegu sa blíži, už chodí do súbojov

Dvadsaťdvaročný útočník, ktorý pauzoval v zámorskej NHL dva mesiace, síce zostáva na listine zranených hráčov, no začal už s mužstvom trénovať.

Budaj je nadšený z príchodu do Tampy, chce pomôcť Vasilevskému v raste

Slovenský brankár priznal, že o Tampe počul len samé dobré veci.

Tampa Bay zdolala Ottawu Senators presvedčivo 5:1, hetrikom sa v drese Lightning blysol ruský útočník Nikita Kučerov. ,aktualizované

NHL: Brian Boyle bude pokračovať v Toronte

Torontu patrí posledná ôsma postupová priečka vo Východnej konferencii.

NHL: Hráčmi týždňa sú útočníci Forsberg, Toews a Gaudreau

Forsberg v štyroch zápasoch nazbieral osem gólov a pridal dve asistencie, pričom zaznamenal dva hetriky po sebe proti Calgary a Coloradu.

Jednu gólovú prihrávku si pripísali aj Zdeno Chára s Andrejom Sekerom.,aktualizované