NHL

Čajkovského Jekaterinburg zdolal Chanty-Mansijsk 1:0

V druhom nedeľňajšom zápase si Dinamo Minsk poradilo s Medveščakom Záhreb 6:2 najmä vďaka efektívnej druhej časti hry, v ktorej súperovi nastrieľalo štyri góly

Gáboríkov prvý gól v sezóne, Montreal nadelil Coloradu desiatku

Budaj si navyše pripísal aj asistenciu a vyhlásili ho za druhú hviezdu stretnutia. ,aktualizované

Incident sa stal v 7. minúte prvej tretiny za stavu 0:0, rozhodcovia napriek vehementným protestom trénera "javorových listov" Mikea Babcocka nevylučovali.

Chicago prehralo s Rangers 0:1 pp, Hossovi neuznali gól pre ofsajd

V ďalšom zápase Detroit s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom podľahol doma Columbusu 1:4. ,aktualizované

Vtipná reklama sa nesie v duchu hesla "Ovečkinove špeciálne želanie".

Sekerov štvrtý presný zásah v sezóne prišiel v 37. minúte zápasu s Flyers.,aktualizované

Chára strávil na ľade takmer 22 minút a na domáceho brankára Bradena Holtbyho vyslal dve strely.,aktualizované

Tohtosezónnu premiéru v drese jazdcov absolvoval útočník Marek Hrivík.

Stretnutie bohaté na góly videli diváci v Pittsburghu, kde Penguins zdolali Ottawu.,aktualizované

Hviezdami týždňa NHL sa stali dvaja brankári a Tarasenko

Tarasenko si v troch zápasoch vylepšil kanadské bodovanie o štyri góly a jednu asistenciu, z toho dva jeho zásahy boli víťazné.

New York Rangers povolali Hrivíka z farmy

Do prestížnej zámorskej súťaže nazrel Hrivík už v závere minulej sezóny.

NHL: VIDEO: Dve asistencie Tatara pomohli Detroitu k výhre

V bránke domácich mal Jaroslav Halák 30 úspešných zásahov.,aktualizované

NHL: Gáborík nastúpi opäť v prvom útoku s Kopitarom

Slovenský hokejový útočník Marián Gáborík v službách Los Angeles Kings sa v nedeľňajšom zápase NHL proti Montrealu Canadiens pravdepodobne znovu predstaví v prvej formácii.

NHL: Tatar a Marinčin asistovali, ich tímy však prehrali

Obranca Toronta Andrej Marinčin si pripísal v dueli na ľade Vancouveru asistenciu, jeho tím napokon podľahol domácim Canucks 2:3 po samostatných nájazdoch.

NHL: Edmonton zdolal Anaheim 3:2, Sekera asistoval pri víťaznom góle

V dvanástich zápasoch zámorskej NHL v noci na nedeľu sa bodovo presadili traja slovenskí hokejisti.

Hokejisti odmietli olympijskú ponuku výmenou za predĺženie zmluvy

Hráčska asociácia z NHL naďalej verí, že sa podarí dosiahnuť dohodu o účasti hráčov na olympiáde. Tá je naďalej otázna.

NHL: San Jose zdolalo Montreal na svojom ľade desiatykrát za sebou

Hráči San Jose Sharks zdolali v druhom piatkovom dueli Montreal Canadiens 2:1, keď si víťazný gól a jednu asistenciu na konto pripísal Joe Pavelski.

Účasť hráčov z NHL v Pjongčangu prospeje všetkým, tvrdí Bach

Ich štart je ale otázny, pretože zatiaľ nie je jasné, kto im bude hradiť poistné a cestovné náklady.

Prvou hviezdou mesiaca november v NHL sa stal fínsky brankár Rinne

Rinne bol v hodnotenom období top brankárom s bilanciou 9-1-2, v 12 dueloch mal štatistický priemer 1,49 inkasovaného gólu na zápas a 94,9-percentnú úspešnosť zákrokov.

NHL spúšťa hlasovanie kapitánov pre Zápas hviezd

Fanúšikovia môžu hlasovať za kapitánov na oficiálnej stránke profiligy.

Okrem presného zásahu z 18. minúty, ktorým otvoril skóre duelu, sa slovenský hokejista presadil aj v nájazdovom rozstrele. ,aktualizované

NHL: Daňo nedohral duel s New Jersey, Quincey ho trafil do oka

Podľa trénera Jets Paula Mauricea by zranenie nemalo ovplyvniť funkčnosť oka, Daňo však bude chýbať tímu niekoľko dní.

Chára by sa mohol vrátiť do zostavy Bostonu už v noci na piatok

Slovenský obranca si privodil zranenie v dolnej časti tela minulý utorok v zápase so St. Louis.

NHL: Edler si zlomil prst, Canucks bude chýbať 4-6 týždňov

Podľa TSN Edler utrpel zranenie v prvej tretine pri blokovaní strely krajana Carla Söderberga.

NHL: Islanders bez Haláka zdolali Flame pp

Hráči St. Louis si na vlastnom ľade poradili s Dallasom tiež po predĺžení.

Hviezdami týždňa NHL sa stali Anderson, Cammalleri a Burns

Brankár Anderson vychytal v hodnotenom období štyri víťazstvá v štyroch zápasoch s priemerom 1,25 inkasovaného gólu na zápasu a s úspešnosťou zákrokov 96 percent.

Jurčo sa vracia do zostavy Detroitu, mal by nastúpiť proti Dallasu

Jurčo sa po zotavení rozohral na farme v AHL, kde v drese Grand Rapids Griffins odohral v rámci kondičného pobytu dve stretnutia so ziskom dvoch bodov (1+1).

NHL: Detroit umiestnil Howarda na listinu zranených hráčov

Tridsaťdvaročný brankár utrpel zranenie v dolnej časti tela v zápase NHL proti New Jersey, v ktorom Detroit triumfoval 5:4 po predĺžení.

Gáborík si odkrútil sezónny debut, Kings aj s Budajom zdolali Chicago

Po dvojmesačnej prestávke, ktorú vyplnila liečba zlomenej nohy, naskočil do duelu svojho tímu Los Angeles proti Chicagu a tešil sa z víťazstva 2:1 po predĺžení.,aktualizované

Kapitána Bruins trápi zdravotná indispozícia v dolnej časti tela. Jeho tím na ľade Ottawy prehral 1:3.,aktualizované

Traja Slováci sa dostali medzi chránených hráčov NHL

Chránení hráči majú v zmluvách klauzuly, podľa ktorých majú právo odmietnuť výmenu do iného klubu.

Gáborík je už fit: Kedy sa vráti na klziská NHL?

Gáborík absolvoval už v stredu ľahký tréning na ľade. Na korčule sa po zlomenine nohy postavil prvýkrát a podľa vlastných slov sa cítil veľmi dobre.

NHL: Couturier bude pre zranenie chýbať Philadelphii 4-6 týždňov

Couturier odohral v tejto sezóne 20 zápasov, v ktorých strelil päť gólov a zaznamenal osem bodov.

Eichel prvýkrát od zranenia členka trénoval s tímom Buffala

Eichel sa zranil len deň pred štartom jubilejného stého profiligového ročníka.

Tomáš Jurčo skóroval pri sezónnom debute na farme Detroitu

Jurčo skóroval v 56. minúte v presilovke o dvoch hráčov, keď už len kozmeticky upravil konečný výsledok.

Toews nedohral duel Chicaga v San Jose, odstúpil po náraze na mantinel

Toews nastúpil v doterajšom priebehu sezóny na 21 zápasov, v ktorých strelil štyri góly a pridal osem asistencií.

Budaj kryl 22 striel súpera a mal 91,7-percentnú úspešnosť zásahov, Halák sa s 24 zákrokmi z 27 pokusov dostal pod hranicu 90 percent.

Chára nepomôže Bostonu proti Ottawe

Chára odohral pri utorňajšej prehre 2:4 so St. Louis v druhej tretine jediné striedanie.