NHL

Sekerova Carolina nestačila na Winnipeg, Boston s druhou prehrou

Hokejisti Caroliny v zostave so slovenským obrancom Andrejom Sekerom neuspeli v zápase zámorskej NHL v noci na piatok proti Winnipegu. ,aktualizované

Jurčo by sa mohol vrátiť do Detroitu už proti Chicagu po boku Dacjuka

Po frustrácii z neúspešného štartu do sezóny sa slovenský hokejistak tak opäť chce chytiť šance vybojovať si pevné miesto v tíme.

V NHL sa šíri mumps, hráčov Anaheimu zaočkujú

Ochorenie už diagnostikovali u dvoch hráčov Ducks.

Gáborík sa strelecky prebudil, na výhru LA to však nestačilo

Presný zásah zo 48. minúty bol pre neho druhý v sezóne.,aktualizované

NHL: Halák bol prvou hviezdou zápasu, bodovali Višňovský aj Hossa

Tri dni po "shutoute" proti Arizone (1:0) vychytal v noci na stredu víťazstvo New York Islanders nad Coloradom 6:0.,aktualizované

Kopecký dostal šancu, zahrá si v prvom útoku Panthers

Kopecký zatiaľ čaká na prvý tohtosezónny gól.

Jágr prepisoval históriu NHL, prekonal aj Gretzkého

V noci skóroval na ľade Bostonu a so 708. gólom v kariére sa vyrovnal legendárnemu Mikeovi Gartnerovi.

Sekera pomohol asistenciou k výhre Caroliny nad Calgary

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera prispel v noci na utorok v zámorskej NHL jednou asistenciou k víťazstvu Caroliny nad Calgary 4:1. ,aktualizované

Hviezdami týždňa v NHL sú Giordano, Anderson a Tarasenko

Giordano bol v hodnotenom týždni najproduktívnejším hráčom celej súťaže, Anderson je v štatistike úspešnosti zásahov na prvom mieste v NHL a Tarasenko pokračuje vo výbornej forme.

Riga s piatou prehrou v rade, Novokuzneck zvíťazil vysoko 6:3

Za hostí nastúpila aj dvojica slovenských legionárov Marcel Hossa a Milan Jurčina.

Slovákom v NHL sa darí, góly Pánika a Gáboríka, Halák má prvý shutout

Gáborík zaznamenal svoj prvý presný zásah v sezóne.,aktualizované

Columbus poslal Daňa na farmu do Springfieldu, do tímu povolal Tyrella

Ešte len 19-ročný Daňo odohral doposiaľ v NHL 8 stretnutí, v ktorých zaznamenal gól a asistenciu. Na ľade strávil v priemere takmer 12 minút na zápas a súperových brankárov ohrozil štrnásťkrát.

Jurčo v Detroite opäť na tribúne, cíti frustráciu: Je to biznis

Slovenský olympionik nazbieral v dvanástich vystúpeniach v úvode novej sezóny iba dve asistencie.

Účasť hráčov NHL na ZOH 2018 je stále neistá, Nicholson verí v dohodu

Mnoho majiteľov klubov NHL je proti tomu, aby hráči riskovali na olympiáde svoje zdravie a takisto sa im nepáči, že sa liga musí na dva týždne prerušiť, čím prichádzajú o potenciálne príjmy.

Red Wings prišli o Dacjuka, natiahol si slabiny na rozkorčuľovaní

Zatiaľ nie je známe, aká dlhá bude doba liečenia.

V nočných zápasoch NHL sa presadili Tatar a Hossa, obaja s asistenciou

Capitals v závere druhej tretiny tromi gólmi v priebehu necelých piatich minút otočili skóre a ukončili sériu piatich prehier.,aktualizované

Pánik strelil druhý gól v sezóne, Toronto však prehralo po nájazdoch

Richard Pánik, ktorý si v prvej tretine pripísal na konto aj asistenciu pri góle Phila Kessela, vyrovnal 76 sekúnd pred koncom tretej tretiny na 3:3. ,aktualizované

Tatar zariadil Detroitu aspoň bod, Halák vychytal triumf Islanders

Buffalo prehralo doma s Montrealom, v drese domácich bol s minutážou 28:11 najvyťaženejším hráčom slovenský obranca Andrej Meszároš.,aktualizované

Chára už ľahko trénuje, návrat do zostavy nechce unáhliť

Prvotné prognózy naznačovali dĺžku nútenej absencie v rozpätí štyroch až šiestich týždňov

Ovečkin pokoril Bondrov rekord, zo Slovákov bodoval len Sekera

Alexander Ovečkin sa po zisku dvoch asistencií stal najproduktívnejším hokejistom v dejinách Capitals. Ovečkin pokoril rekord Slováka Petra Bondru, ktorý v klube z hlavného mesta nazbieral 825 bodov.,aktualizované

Stav hokejistu Howea po mŕtvici sa zo dňa na deň zlepšuje

S 801 gólmi v 'regular season' a 1850 bodmi je legendárny kanadský hokejista najlepším strelcom a najproduktívnejším pravým krídelníkom v histórii NHL.

St. Louis porazilo Rangers v nájazdoch 4:3

O triumfe rozhodol v nájazdoch útočník Vladimir Tarasenko.,aktualizované

Marián Hossa dostal od Chicaga zlatý puk

Klub ocenil Hossu za 1000. bod v NHL.

Ovečkin stíha Bondru, vyrovnal bodový rekord

Bondra je stále klubovým rekordérom v počte gólov, ktorých strelil 472.

Tatarov gól Detroitu nestačil, Sekera s asistenciou, vrátil sa Gáborík

V drese Caroliny sa bodovo presadil obranca Andrej Sekera, ktorý sa na víťazstve svojho tímu nad obhajcom Stanleyho pohára Los Angeles (3:2) podieľal jednou asistenciou.,aktualizované

NHL: Lídrom kanadského bodovania Crosby, zo Slovákov na čele Hossa

Hossa v jedenástich dueloch strelil dva góly a zaznamenal tri asistencie.

Marinčinov bod Oilers nestačil, Carolina so Sekerom s prvou výhrou

V bránke NY sa v nočnom zápase so San Jose sa predstavili Slováci Jaroslav Halák a Ľubomír Višňovský, ale stretnutie prehrali.,aktualizované

Tatar nádherne skóroval a pomohol Detroitu zdolať Los Angeles

Domáci Red Wings rozhodli o triumfe nad obhajcom Stanleyho pohára už v prvej tretine, ktorú vyhrali jasne 4:0.,aktualizované

Novinky NHL: Maple Leafs prišli o Lupula, na tréningu si zlomil ruku

Krídelník "kosatiek" Alexandre Burrows bude pykať za nešetrný zákrok na Alexeja Jemelina zo štvrtkového zápasu s Montrealom.,aktualizované

M. Hossa je 80. hráčom v zámorí na méte 1000 bodov: Je to pre mňa česť

Bilancia slovenského hokejistu v dlhodobej súťaži zámorskej profiligy najnovšie predstavuje okrúhlych tisíc bodov za 466 gólov a 534 asistencií.,aktualizované

Slovenské bodové suchoty v NHL, Detroit víťazne, Edmonton prehral

Nepresadil sa ani hviezdny Alexander Ovečkin, ktorý nebodoval už v jeho piatom zápase za sebou, čo je v tomto ukazovateli jeho najhoršia séria v kariére.,aktualizované

Legendárny Howe po mŕtvici vykazuje známky zlepšenia

Osemdesiatšesťročný člen Siene slávy zámorskej NHL sa zotavuje u svojej dcéry v Texase.

Višňovský asistoval, New York Islanders však prehrali s Winnipegom 3:4

Brankár "ostrovanov" Jaroslav Halák kryl 26 striel. Nedarilo sa ani ďalším Slovákom, ktorí nastúpili v nočných zápasoch.,aktualizované

NHL: Howe utrpel mŕtvicu, ťažko ovláda pravú časť tela

Hokejová legenda Gordie Howe strávil celú svoju kariéru v drese Detroitu Red Wings. Má 86 rokov.

Edmonton zdolal Montreal, Marinčin strávil na ľade vyše 17 minút

Slovenský obranca v drese "olejárov" Martin Marinčin strávil na ľade 17:45 minút a pripísal si do štatistík jeden plusový bod, dve trestné minúty a strelu na bránku.,aktualizované

Bývala priateľka žaluje Varlamova za domáce násilie

Varlamov údajne v období od novembra 2012 do októbra 2013 v opitom stave viackrát napadol svoju ex-priateľku a v záchvate zúrivosti ju bil a kopal.

Ďalši knockout rozhodcu na hráča, Foligna vyniesli z ľadu na nosidlách

Foligno bojoval pri striedačkách o puk s domácim Jeffom Carterom, ten ho pritlačil na mantinel tak nešťastne, že útočník Columbusu vrazil hlavou do lakťa čiarového arbitra.

Hossa asistoval pri víťaznom góle Chicaga, Daňo sa vrátil opäť na ľad

Daňo sa počas vyše 15 minút hry zapísal do štatistík jednou strelou. V zostave Kings naďalej absentoval zranený Marián Gáborík. ,aktualizované

V Ottawe si pred zápasom NHL uctili pamiatku zosnulých vojakov

Emócie lomcovali nielen divákmi, ale aj samotnými hokejistami.

Višňovský gólom a asistenciou prispel k triumfu Islanders nad Dallasom

Toronto prehralo s Bostonom, jediný gól domácich zaznamenal Richard Pánik, pre ktorého to bol prvý presný zásah v sezóne. ,aktualizované