St. Louis porazilo Rangers v nájazdoch 4:3

Klub ocenil Hossu za 1000. bod v NHL.

Ovečkin stíha Bondru, vyrovnal bodový rekord

Bondra je stále klubovým rekordérom v počte gólov, ktorých strelil 472.

Tatarov gól Detroitu nestačil, Sekera s asistenciou, vrátil sa Gáborík

V drese Caroliny sa bodovo presadil obranca Andrej Sekera, ktorý sa na víťazstve svojho tímu nad obhajcom Stanleyho pohára Los Angeles (3:2) podieľal jednou asistenciou.,aktualizované

NHL: Lídrom kanadského bodovania Crosby, zo Slovákov na čele Hossa

Hossa v jedenástich dueloch strelil dva góly a zaznamenal tri asistencie.

Marinčinov bod Oilers nestačil, Carolina so Sekerom s prvou výhrou

V bránke NY sa v nočnom zápase so San Jose sa predstavili Slováci Jaroslav Halák a Ľubomír Višňovský, ale stretnutie prehrali.,aktualizované

Tatar nádherne skóroval a pomohol Detroitu zdolať Los Angeles

Domáci Red Wings rozhodli o triumfe nad obhajcom Stanleyho pohára už v prvej tretine, ktorú vyhrali jasne 4:0.,aktualizované

Novinky NHL: Maple Leafs prišli o Lupula, na tréningu si zlomil ruku

Krídelník "kosatiek" Alexandre Burrows bude pykať za nešetrný zákrok na Alexeja Jemelina zo štvrtkového zápasu s Montrealom.,aktualizované

M. Hossa je 80. hráčom v zámorí na méte 1000 bodov: Je to pre mňa česť

Bilancia slovenského hokejistu v dlhodobej súťaži zámorskej profiligy najnovšie predstavuje okrúhlych tisíc bodov za 466 gólov a 534 asistencií.,aktualizované

Slovenské bodové suchoty v NHL, Detroit víťazne, Edmonton prehral

Nepresadil sa ani hviezdny Alexander Ovečkin, ktorý nebodoval už v jeho piatom zápase za sebou, čo je v tomto ukazovateli jeho najhoršia séria v kariére.,aktualizované

Legendárny Howe po mŕtvici vykazuje známky zlepšenia

Osemdesiatšesťročný člen Siene slávy zámorskej NHL sa zotavuje u svojej dcéry v Texase.

Višňovský asistoval, New York Islanders však prehrali s Winnipegom 3:4

Brankár "ostrovanov" Jaroslav Halák kryl 26 striel. Nedarilo sa ani ďalším Slovákom, ktorí nastúpili v nočných zápasoch.,aktualizované

NHL: Howe utrpel mŕtvicu, ťažko ovláda pravú časť tela

Hokejová legenda Gordie Howe strávil celú svoju kariéru v drese Detroitu Red Wings. Má 86 rokov.

Edmonton zdolal Montreal, Marinčin strávil na ľade vyše 17 minút

Slovenský obranca v drese "olejárov" Martin Marinčin strávil na ľade 17:45 minút a pripísal si do štatistík jeden plusový bod, dve trestné minúty a strelu na bránku.,aktualizované

Bývala priateľka žaluje Varlamova za domáce násilie

Varlamov údajne v období od novembra 2012 do októbra 2013 v opitom stave viackrát napadol svoju ex-priateľku a v záchvate zúrivosti ju bil a kopal.

Ďalši knockout rozhodcu na hráča, Foligna vyniesli z ľadu na nosidlách

Foligno bojoval pri striedačkách o puk s domácim Jeffom Carterom, ten ho pritlačil na mantinel tak nešťastne, že útočník Columbusu vrazil hlavou do lakťa čiarového arbitra.

Hossa asistoval pri víťaznom góle Chicaga, Daňo sa vrátil opäť na ľad

Daňo sa počas vyše 15 minút hry zapísal do štatistík jednou strelou. V zostave Kings naďalej absentoval zranený Marián Gáborík. ,aktualizované

V Ottawe si pred zápasom NHL uctili pamiatku zosnulých vojakov

Emócie lomcovali nielen divákmi, ale aj samotnými hokejistami.

Višňovský gólom a asistenciou prispel k triumfu Islanders nad Dallasom

Toronto prehralo s Bostonom, jediný gól domácich zaznamenal Richard Pánik, pre ktorého to bol prvý presný zásah v sezóne. ,aktualizované

Andrej Sekera asistoval, Carolina však prehrala v Edmontone

Svoj prvý gól v profilige zaznamenal 18-ročný nemecký útočník Leon Draisaitl.,aktualizované

Chára operáciu nepotrebuje, bude pauzovať 4 až 6 týždňov

"Big Z" od príchodu do Bostonu v roku 2006 za deväť sezón nikdy nevynechal viac ako päť zápasov v základnej časti a častokrát hral aj so zranením. ,aktualizované

NHL: Varlamov je fit a nastúpi proti Vancouveru

Semjon Varlamov absolvoval s tímom štvrtkový tréning a je v poriadku.

Višňovský pri debute víťazne nad Bruins, Detroit zdolal Pittsburgh

V bránke ostrovanov sa nepredstavil slovenský gólman Jaroslav Halák.,aktualizované

Novinky z NHL: Erskine na operácii, Grabovskij na listine zranených

Prehľad zranených hráčov z hokejovej NHL. ,aktualizované

Edmonton s Marinčinom vyhral nad Washingtonom, v Ottawe sa nehralo

Slovenský obranca Martin Marinčin odohral vyše 18 minút a pripísal si plusový bod. ,aktualizované

Višňovský sa vracia do zostavy Islanders, preverí ho Chára

Kouč ostrovanov Jack Capuano však pre denník New York Daily News potvrdil, že Višňovský je pripravený posilniť defenzívne rady vedúceho tímu Metropolitnej divízie.

Chára prispel asistenciou k výhre Bostonu, Halák nedochytal

Do zostavy Caroliny sa po nepríjemnom narazení na mantinel v minulotýždňovom zápase s Buffalom vrátil Andrej Sekera.,aktualizované

Novinky z NHL: Bývalí hráči podali spoločnú žalobu na vedenie ligy

Tvrdia, že vedenie ligy malo znalosti a zdroje na to, aby dokázalo zabrániť poraneniam hlavy, dostatočne nevarovalo hráčov a podporovalo násilnú hru, ktorá viedla k ich zraneniam. ,aktualizované

Našťastie som si stihol dať pred tvár ruky, povedal k nárazu Sekera

Sekera v snahe zabrániť gólu zakopol vo veľkej rýchlosti o vlastného brankára Cama Warda a doslova vletel na zadný mantinel.

Edmonton zdolal Tampu, dosiahol prvý triumf v sezóne

Edmontonu, za ktorý odohral 18:07 min a pripísal si jednu "plusku" slovenský obranca Martin Marinčin.,aktualizované

Hviezdami týždňa sú Seguin, Andersen a Stamkos

Za prvú hviezdu vyhládili Seguina, ktorý okupuje popredné priečky kanadského bodovania súťaže za štyri góly a štyri asistencie.

Obrancu Vojnova obvinili z domáceho násilia, NHL ho suspendovala

Dvadsaťštyriročný obranca bude počas suspendácie dostávať plat, ale nebude sa môcť zúčastniť na tréningoch, ani v zápasoch profiligy.

Los Angeles Kings bez zraneného Gáboríka zdolali Minnesotu 2:1

Veľkou oporou obhajcov Stanleyho pohára bol brankár Jonathan Quick, ktorý kryl 40 striel. ,aktualizované

Vitajte v pekle, Jágroví ´diabli´ z New Jersey majú pôsobivú šou

Aréna hokejového klubu NHL New Jersey Devils sa pri domácich zápasoch v úvode zmení na dejisko vizuálnej šou s využitím najmodernejšej techniky.

Boston aj vďaka Chárovmu gólu zdolal Buffalo, Halák nezabránil prehre

Skúsený slovenský bek sa presadil v 14. minúte duelu, keď svoj tím poslal do vedenia 2:0. ,aktualizované

Útočník z Boston Bruins Milan Lucic dostal pokutu za obscénne gesto

Pri odchode na trestnú lavicu Lucic provokoval domácich fanúšikov a rukami naznačoval, že zdvíha Stanleyho pohár, ktorý Canadiens naposledy vyhrali v roku 1993.

Slováci v NHL nebodovali, Daňo sedel na tribúne

Detroit v zostave s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom vyhral v Toronte 4:1.,aktualizované

Novinky z NHL: Daňa zabrzdilo zranenie, Višňovský už trénuje

Daňo v nováčikovskej sezóne odohral zatiaľ v NHL tri zápasy, návrat Ľubomíra Višňovského na ľad sa blíži.,aktualizované

Niekto tam hore ma musí mať rád, tvrdí Sekera po narazení na mantinel

Sekera bol sám prekvapený, že z incidentu vyviazol bez vážnych zranení.

Halákove ďalšie víťazstvo, Chárov premiérový gól na body nestačil

Premiérový gólový zápis v štartujúcej sezóne si na konto pripísal Zdeno Chára, jeho Boston ale prehral na ľade Montrealu 4:6 a slovenský obranca mal prsty aj v troch inkasovaných góloch.,aktualizované