< sekcia Slovensko

Na NSSR doručia sťažnosť obvinených v prípade vraždy Kuciaka

Spomienka na zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú na Radničnom námestí v Pezinku 2. marca 2018. Foto: TASR Michal Svítok

Sudca pre prípravné konanie ŠTS pracovisko Banská Bystrica poslal všetkých štyroch obvinených v prípade vraždy novinára a jeho snúbenice do väzby.

Bratislava 3. októbra (TASR) – Sťažnosť obvinených v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice bude v najbližších dňoch doručená na Najvyšší súd (NS) SR.

"Na odôvodnenie podaných sťažností proti uzneseniu sudcu pre prípravné konanie bola obhajcom poskytnutá lehota troch pracovných dní. Po uplynutí tejto lehoty bude spis predložený na rozhodnutie Najvyššiemu súdu SR," povedala v stredu pre TASR hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku Katarína Kudjáková. Lehota uplynula v stredu.

"Predmetné sťažnosti NS SR k dnešnému dňu nenapadli," uviedla zase v pondelok (1.10) pre TASR hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Ak budú predložené sťažnosti obvinených, tak NS SR musí na svojom neverejnom zasadnutí rozhodnúť do piatich pracovných dní (poznámka TASR). Podľa neoficiálnych informácií pre TASR je spisový materiál vo veci obvinených značne rozsiahly.

Sudca pre prípravné konanie ŠTS pracovisko Banská Bystrica poslal všetkých štyroch obvinených v prípade vraždy novinára a jeho snúbenice do väzby. Okrem Zoltána A. ostatní traja obvinení podali proti uzneseniu sťažnosť, o ktorej rozhodne v najbližších dňoch Najvyšší súd SR. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) sa vzdal práva na jej podanie.

Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Podľa prokurátora ÚŠP zavraždenie oboch mladých ľudí výstrelmi z pištole kalibru 9 mm, ku ktorému došlo 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači, má súvisieť s Kuciakovou prácou novinára.

Prečítajte si aj: