< sekcia Slovensko

P. Pellegrini naznačil, že nechce byť prezidentom SR

Na snímke prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska (v popredí). Vľavo premiér SR Peter Pellegrini (Smer-SD). Foto: TASR/Martin Baumann

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko jasne neodpovedal na otázku, či chce byť v budúcnosti premiérom.


Bratislava 24. júna (TASR) - Predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) naznačil, že nechce byť prezidentom SR, jasne to však nevylúčil.

"Ja už radšej nepoviem nič, ale mám ešte chuť a odhodlanie pre túto krajinu urobiť, čo budem vládať a čo bude v mojich silách. A nie som si istý, že to všetko, čo by som chcel posunúť k lepšiemu, sa dá robiť z pozície prezidenta vzhľadom na kompetencie," povedal v nedeľnej diskusii RTVS O päť minút 12.

Na snímke predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS).
Foto: TASR Martin Baumann
Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) jasne neodpovedal na otázku, či chce byť v budúcnosti premiérom. Naďalej chce byť úspešný so SNS a byť v dejisku politiky. "Len ten, kto vyhrá parlamentné voľby, len ten môže snívať o tom byť premiérom," doplnil.

Rovnakú otázku dostal aj prezident SR Andrej Kiska. Zopakoval, že o svojej politickej budúcnosti bude informovať po komunálnych voľbách. Tie budú v novembri. Momentálne sa stretáva s ľuďmi a zopakoval, že chce naďalej pomáhať krajine. "A to aj budem robiť," uviedol.