< sekcia Slovensko

Súd s obvineným v prípade vraždy J. Kuciaka opäť odročili

Na snímke obžalovaný Ján M. po skončení súdneho pojednávania vo veci trestného činu krátenia dane a poistného 20. februára 2019 v Bratislave. Foto: TASR - Pavol Zachar

Sudkyňa Okresného súdu Bratislava V rozhodovala v neprítomnosti Zoltána A. Ten spolu s Jánom M., ktorý sa na pojednávanie dostavil, čelí obžalobe z trestného činu krátenia dane a poistného.

Bratislava 20. februára (TASR) - Súd s obvineným v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Zoltánom A. pre podvod na daniach v stredu opätovne odročili. Z pojednávania bola vylúčená verejnosť, "pretože si to vyžaduje iný dôležitý záujem obžalovaných".

Sudkyňa Okresného súdu (OS) Bratislava V rozhodovala v neprítomnosti Zoltána A. Ten spolu s Jánom M., ktorý sa na pojednávanie dostavil, čelí obžalobe z trestného činu krátenia dane a poistného vo veľkom rozsahu. Počas pojednávania sudkyňa vypočúvala niekoľko svedkov.

V tomto prípade im hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Podľa portálu dlznik.sk má Zoltán A. nedoplatok na daniach vyše milióna eur. Pojednávanie odročili už v decembri.

Zoltán A. bol v prípade vraždy Jána Kuciaka označený za sprostredkovateľa medzi objednávateľkou a vykonávateľom skutku. Ako jediný zo štvorice obvinených má spolupracovať s políciou. Práve on mal označiť za objednávateľa vraždy kontroverzného podnikateľa Mariana K., ktorý je v súčasnosti väzobne stíhaný v inom prípade.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.