Česi si poradili aj s Ruskom, stali sa víťazmi Karjala Cupu

Českí hokejisti sa tešia po triumfe na turnaji Karjala Cup v Helsinkách 10. novembra 2019. Na turnaji triumfovali po siedmich rokoch po nedeľňajšej výhre nad Rusko 3:0. Foto: TASR/AP

Konečný výsledok stanovil v záverečnej minúte strelou cez celé klzisko do prázdnej bránky Andrej Nestrašil.

Helsinki 10. novembra (TASR) – Víťazmi turnaja Karjala Cup sa po siedmich rokoch stali hokejisti Česka, ktorí v nedeľnom stretnutí v Helsinkách zdolali Rusko 3:0.

Radosť zverencom trénera Miloša Říhu zabezpečil v 11. minúte kapitán Jan Kovář, ktorý po presnej prihrávke Michala Řepíka prekonal Alexandra Samonova. V 52. minúte zvýšil na 2:0 Lukáš Sedlák, jeho presný zásah rozhodcovia uznali až po vzhliadnutí videozáberov. Konečný výsledok stanovil v záverečnej minúte strelou cez celé klzisko do prázdnej bránky Andrej Nestrašil.