Rely Dakar: V 8. etape v súťaži automobilov triumf Serradoriho

Mathieu Serradori v akcii na rely Dakar 2020. Foto: TASR/AP

Súťaž motocyklistov, ktorej súčasťou je aj slovenský reprezentant Štefan Svitko, nehodnotili z úcty k úmrtiu portugalského jazdca Paula Goncalvesa.

Wadi Al Dawasir 13. januára (TASR) - Francúzsky jazdec Mathieu Serradori s belgickým spolujazdcom Fabianom Lurquinom sa stali víťazmi pondelkovej 8. etapy Rely Dakar v kategórii automobilov. Pred španielskou dvojicou Fernado Alonso, Marc Coma mali v cieli náskok 4:04 minúty.

Líder celkového poradia Španiel Carlos Sainz skončil až na 15. mieste s odstupom 19:15 min a jeho náskok pred druhým Nassirom Al-Attijahom sa znížil o štyri minúty. Katarčan obsadil v pondelok 11. priečku. Súťaž motocyklistov, ktorej súčasťou je aj slovenský reprezentant Štefan Svitko, nehodnotili z úcty k úmrtiu portugalského jazdca Paula Goncalvesa.

V súťaži kamiónov zvíťazil v 8. etape priebežný líder Rus Andrej Karginov na Kamaze.

Výsledky 8. etapy (Wadi Al Dawasir - Wadi Al Dawasir, 716 km):

Automobily: 1. Mathieu Serradori, Fabian Lurquin (Fr.,Belg/SRT Racing) 3:48:23 hod, 2. Fernado Alonso, Marc Coma (Šp./Toyota Gazoo Racing +4:04 min, 3. Orlando Terranova, Bernardo Graue (Arg./X-Ray Mini JCW) +6:19

Celkové poradie po 8. etape: 1. Carlos Sainz (Šp.) 31:56:52 h, 2. Nassir Al-Attijah (Katar) +6:40 min, 3. Stephane Peterhansel (Fr./Bahrain JCW X-Raid) +13:09

Kamióny: 1. Andrej Karginov 4:24:58, 2. Anton Šibalov (obaja Rus./Kamaz) +5:54, 3. Aleš Loprais (ČR/Praga) +9:06

Celkové poradie: 1. Karginov 34:31:43, 2. Šibalov +27:06, 3. Sergej Vjazovič (Biel./MAZ) +1:05:17