Fuglsang spadol a odstúpil z deviateho miesta celkového poradia

Cyklista Jakob Fuglsang. Foto: TASR/AP

Nimes 23. júla (TASR) - Dánsky cyklista Jakob Fuglsang odstúpil z Tour de France po páde v utorňajšej šestnástej etape. Spadol asi 27 kilometrov pred cieľom v Nimes a utrpel zranenie ľavej ruky. Po odstúpení sa podrobil röntgenovému vyšetreniu.

Chvíľu po páde si zložil helmu a z miesta nehody ho transportovala sanitka. Tridsaťštyriročný člen tímu Astana figuroval po pätnástich etapách na deviatej priečke celkového poradia, za lídrom Julianom Alaphilippeom zaostával o 5:27 minúty.

"Bol som za ním a videl som ten pád veľmi dobre. Bol tam dosť rozbitý asfalt, neporiadok a bola to ostrá zákruta. Spadli tam viacerí pretekári. Snažili sme sa ho posadiť znovu na bicykel, ale bol dosť dobitý," povedal pre Eurosport Fuglsangov tímový kolega Pello Bilbao.