Štvrtok 16. máj 2024Meniny má Svetozár

Liverpool zdolal Luton 4:1, všetky góly strelil v druhom polčase

Na snímke holandský obranca Liverpoolu Virgil van Dijk oslavuje gól v zápase 26. kola anglickej Premier League vo futbale FC Liverpool - Luton Town v Liverpoole v stredu 21. februára 2024. Foto: TASR/AP

Luton prehral tretí zápas v sérii a zostal na 18. mieste tabuľky.

Londýn 21. februára (TASR) - Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v stredajšom zápase 26. kola Premier League nad Luton Town 4:1 a opäť majú štvorbodový náskok pred druhým Manchestrom City. Odohrali však o stretnutie viac.

"The Reds" nezačali domáci duel ideálne a už v 12. minúte inkasovali, keď vyrazenú strelu poslal hlavou do siete Chiedozie Ogbene. Favoriti sa v prvom polčase dlhšie nedokázali dostať v ofenzíve do tempa, ale v druhom si to vynahradili. V 56. minúte vyrovnal hlavou po rohu Virgil van Dijk, o dve minúty skóroval rovnako hlavou Cody Gakpo a Liverpool bol na koni. V 71. minúte pridal poistku Luis Diaz a v 90. upravil na 4:1 Harvey Elliott. Luton prehral tretí zápas v sérii a zostal na 18. mieste tabuľky.