Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Futbal: Parma v zostave s Kuckom zdolala v talianskej lige AS Rím 2:0

Slovenský futbalový reprezentant v drese Parmy Juraj Kucka (vľavo) a hráč AS Rím Aleksandar Kolarov počas zápasu 12. kola talianskej Serie A, Parma Calcio 1913 – AS Rím v Parme 10. novembra 2019. Foto: TASR

Parma sa predtým naposledy tešila z plného bodového zásahu proti "vlkom" v roku 2012.

Rím 10. novembra (TASR) - Futbalisti Cagliari vyhrali v talianskej Serie A tretí zápas za sebou. V nedeľu si v dueli 12. kola poradili doma s Fiorentinou 5:2 a vyšvihli sa na štvrtú priečku tabuľky.

Tretie miesto patrí hráčom Lazia Rím, ktorí zdolali Lecce 4:2. Gólový účet stretnutia otvoril po polhodine hry umiestnenou strelou argentínsky stredopoliar Joaquin Correa. Do polčasu stihli síce hostia vyrovnať po jednej z ojedinelých útočných akcií, no v druhom dejstve už úradovali Sergej Milinkovič – Savič, skúsený kanonier Ciro Immobile a opäť autor prvého gólu Correa. Na konečných 4:2 korigoval päť minút pred koncom riadneho hracieho času Andrea La Mantia. Slovenský reprezentačný obranca v službách Lazia Denis Vavro sledoval zápas z lavičky náhradníkov.

Parma po troch dueloch opäť zabodovala naplno, doma si poradila s AS Rím 2:0. V tabuľke sa tak posunula už na ôsmu pozíciu. Prvý gól zápasu strelil v 68. minúte Mattia Sprocati, v nadstavení pridal druhý zásah Andreas Cornelius. Celý zápas za domácich odohral slovenský reprezentačný stredopoliar Juraj Kucka. Parma sa predtým naposledy tešila z plného bodového zásahu proti "vlkom" v roku 2012.

Serie A - 12. kolo:

Cagliari Calcio – ACF Fiorentina 5:2 (3:0)

Góly: 17. Rog, 27. Pisacane, 34. Simeone, 55. Joao Pedro, 65. Nainggolan – 75. a 87. Vlahovič

SS Lazio Rím – US Lecce 4:2 (1:1)

Góly: 30. a 80. Correa, 62. Milinkovič – Savič, 77. Immobile (11m) – 40. Lapadula, 85. La Mantia

Sampdoria Janov – Atalanta Bergamo 0:0

ČK: 74. Malinovskij (Atalanta)

Udinese Calcio – S.P.A.L. 2013 0:0

Parma Calcio 1913 – AS Rím 2:0 (0:0)

Góly: 68. Sprocati, 90.+2 Cornelius