Štvrtok 9. máj 2024Meniny má Roland

Spišská Nová Ves si poradila v 2. kole s Liptovským Mikulášom 3:1

Na snímke uprostred brankár Marcel Melicherčík (Spišská Nová Ves), vpravo dole Alexander Avcin (Liptovský Mikuláš) v 2. kole hokejovej Tipos extraligy HK Spišská Nová Ves - MHk 32 Liptovský Mikuláš v Spišskej Novej Vsi 17. septembra 2023 Foto: TASR - František Iván

Na domácom ľade ich poslal do vedenia už v 4. minúte Myklucha.

Košice 17. septembra (TASR) - Hokejisti majstrovského HC Košice uspeli aj v druhom zápase novej sezóny Tipos extraligy. V nedeľu zdolali doma Banskú Bystricu 5:1 a uštedrili jej druhú prehru za sebou.

"Oceliarov" poslal do vedenia už v druhej minúte Krivošík, na jeho gól odpovedal v 10. minúte Vela, no o minútu neskôr upravil na 2:1 Jääskeläinen. Ten istý hráč zvýšil v úvode druhého dejstva a potom sa dvoma gólmi prezentoval Breton.

HC Košice - HC '05 Banská Bystrica 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Góly: 2. Krivošík (Pollock, Berger), 11. Jääskeläinen (Deyl, Bartoš), 23. Jääskeläinen (Lamper), 31. Breton (Fejes, Bartánus), 37. Breton (Jääskeläinen, Lamper) - 10. Vela (Stránsky). Rozhodovali: Krajčík, J. Konc ml. - Stanzel, Ordzovenský, vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Lamper - Žabka 5+DKZ za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2754 divákov.
Košice: Riečický - Šedivý, Breton, Ferenc, Zech, Bartoš, Deyl, Hudec - Bartánus, Pollock, Fejes - Krivošík, Chovan, Lunter - Jääskeläinen, Berger, Lamper - Rogoň, Zigo, Šimun
Bystrica: Tervo - Hora, Bačik, Wilde, Ďatelinka, Holenda, Dame-Malka, Žabka - Žitný, Bíreš, Gašpar - Turnbull, Vela, Wilkins - Faith, Sojka, Matoušek - Štrauch, Stránsky

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v nedeľňajšom zápase 2. kola Tipos extraligy nad HK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 a zaknihovali druhý triumf.
Na domácom ľade ich poslal do vedenia už v 4. minúte Myklucha, v úvode druhej tretiny síce vyrovnal Mezovský, ale potom už dávali góly len Spišiaci. V 34. minúte skóroval Majdan a v 43. Burgess.

HK Spišská Nová Ves - HK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 4. Myklucha (Nellis), 34. Majdan (Archambault, Myklucha), 43. Burgess (Nellis, Archambault) - 26. Mezovský (Sukeľ). Rozhodovali: Novák, Jobbágy - Synek, Valo, vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Wardley 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku a 10 min za nešportové správanie, Berry 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2856 divákov.
Spišská Nová Ves: Melicherčík - Merežko, Ališauskas, Valach, Žiak, Ouellet-Beaudry, Romaňák - Archambault, Nellis, Giľák - Vandas, Marosz, Majdan - Hamráček, Myklucha, Burgess - Džugan, Bortňák, Vartovník
Liptovský Mikuláš: Krasikov - Miller, Mezovský, Wardley, Nátny, F. Fekiač, Hraško, Ľalík - Réway, Egle, Avcin - Berry, Quince, Valigura - Vankúš, Uhrík, Sukeľ - Žilka, Šmída, Tkáč - Vojtech

Hokejisti HK Nitra neuspeli ani v druhom stretnutí nového ročníka Tipos extraligy. Na domácom ľade prehrali v krajskom derby s HC MIKRON Nové Zámky vysoko 2:6. V drese hostí zaznamenal hetrik americký útočník Troy Loggins. Novozámčania zvíťazili pod Zoborom už štvrtýkrát za sebou.

Duel sa lámal v polovici prostrednej časti, keď Nitrania za stavu 2:2 nevyužili viacero dobrých príležitostí na skórovanie. Naopak, v 35. minúte inkasovali vo vlastnej presilovke z hokejky Logginsa. Na začiatku tretieho dejstva zlomil odpor "corgoňov" gól Alberta Michnáča. V záverečnej minúte ešte skompletizoval hetrik Loggins a na 6:2 pre hostí spečatil Michnáč.

Tipos extraliga - 2. kolo:

HK Nitra - HC MIKRON Nové Zámky 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)

Góly: 8. Pobežal, 26. Green (Gill) – 11. Loggins (Lee), 13. Roy (Števuliak, Loggins), 35. Loggins (Roy), 46. Michnáč (T. Mikúš, Prokeš), 60. Loggins, 60. Michnáč. Rozhodovali: Crman, Štefik - Tichý, Jurčiak, vylúčení: 11:9, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, 2816 divákov
Nitra: Kašík – Mezei, Gajdoš, Kubeš, Green, Stacha, Vitáloš, Bača - Buček, Gill, Čederle - Bajkov, Gates, Griffin - Bubela, Slovák, Lacka - Bajtek, Pobežal, Okoličány
Nové Zámky: Kantor – Laurenčík, Lee, Mamčics, Roman, Kozák, Hatala – Stupka, Roy, Loggins - Michnáč, Prokeš, T. Mikúš - Šišovský, Ondrušek, Števuliak - Kováč, J. Mikúš, Fafrák

Nováčik hokejovej Tipos extraligy HC 19 Humenné má za sebou neúspešnú premiéru na vlastnom ľade. V 2. kole nestačil na bratislavský Slovan, ktorému podľahol vysoko 3:8 napriek tomu, že po dvoch tretinách prehrávali domáci len o jeden gól. "Belasí" pred vypredaným hľadiskom na Zemplíne síce inkasovali ako prví, postupne však výkon stupňovali a v tretej tretine sa prezentovali piatimi gólmi.

Humenné hnala dopredu parádna atmosféra na štadióne, z tribún bola cítiť nováčikovskú eufóriu. "Vedeli sme, že Slovan sa po piatkovej prehre bude chcieť revanšovať fanúšikom. Začali sme celkom dobre, išli sme do vedenia, ale našimi chybami sme dovolili súperovi otočiť výsledok ešte v prvej tretine. V druhej tretine sme hrali dobre, mali sme dostatok príležitostí a myslím si, že práve tam sa zlomil zápas. Ponúknuté príležitosti sme nevyužili, nepodarilo sa nám vyrovnať, nanešťastie sme dostali ešte na začiatku tretej tretiny aj gól. Neskôr to už bola škola efektivity pre nás, súper bol jasne lepší," zhodnotil po zápase priebeh stretnutia domáci asistent trénera Ivan Boržík.

Bratislavčania víťazstvom čiastočne odčinili domácu prehru s Michalovcami 2:8 z úvodného kola. "My sme vedeli, že nás nečaká nič ľahké, najmä po piatkovom nevydarenom vstupe do sezóny. V sobotu sme si pred cestou povedali, že musíme zlepšiť prístup," uviedol asistent trénera Richard Kapuš. Potešil ho najmä kolektívny výkon Slovana: "Hoci sa Humenné dostalo do vedenia, hneď v prvej tretine sme otočili misky váh na našu stranu. Druhá tretina bola z našej strany trochu rozháranejšia, pretože sme hrali veľa oslaboviek, vtedy sa domáci dostali do tempa. Tretia tretina už bola v našej réžii. Po tom nešťastnom začiatku sezóny nás teší, že sa mužstvo dalo dokopy a naozaj sme dnes podali dobrý kolektívny výkon."

HC 19 Humenné - HC Slovan Bratislava 3:8 (1:3, 1:0, 1:5)

Góly: 7. Pavlovs (Kriška, Diakov), 38. Paršin (Diakov), 53. Krajňák (Diakov) - 11. Masnica (Brown, Výhonský), 14. Brown (Pecararo, O´Brien), 16. O´Brien (Findlay, Golian), 41. Minárik (Takáč), 44. Výhonský (Beňo, Petráš), 48. Takáč (Scheid), 48. Masnica (Fominych), 50. Pecararo (Scheid, Brown). Rozhodovali: Stano, Žák - Šoltés, Gegáň, vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Pavlovs - Maier obaja 5+DKZ za bitku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0
Humenné: Galimov (48. Kozel) - Novický, Diakov, Sergienko, Meliško, Fereta, Glazkov - Kriška, Pavlovs, Handlovský - Paršin, Kuru, Lapšanský - Vaško, Linet, Borov - Lačný, Krajňák, Ragan
Slovan: Coreau - Scheid, Golian, Maier, Sersen, Romančík, Beňo, Gachulinec - Pecararo, Findlay, O´Brien - Fominych, Minárik, Takáč - Török, Brown, Lukošík - Masnica, Petráš, Výhonský - Jendek

Hokejisti Zvolena bodovali aj v druhom kole Tipos extraligy. Kým v prvom zápase v Liptovskom Mikuláši brali iba bod za remízu v riadnom hracom čase, v druhom už v domácom prostredí zdolali silné Michalovce 4:1. Hostia z východu republiky prišli pod Pustý hrad dobre naladení po vysokom piatkovom víťazstve v Bratislave nad Slovanom (8:2), no tieto tri body v druhom kole nepotvrdili.

"Mali sme dobrú polovicu prvej tretiny, no následne nás Zvolen prehral v rovnovážnom stave. V prvej tretine sme mali aj my šance, len škoda, že sme ich nevyužili. Defenzíva dokázala eliminovať dorážky súpera, hrali sme slušne, disciplinovane. V druhej tretine sme si vyriešili rovnovážny stav, domáci nás už neprehrávali, ale začali sme robiť fauly, ktoré neboli vynútené a v zónach, ktoré neboli nebezpečné. Nehrali sme dobre oslabenia, v podstate sme počas nich inkasovali až dva góly, ďalší z trestného strieľania. Bol to obraz našej disciplinovanosti. V tretej tretine sme zmenili formácie, zvýšili sme tlak, hrali sme veľmi dobre. Ak by sme energiu a koncentráciu venovali len hokeju, tak sme to mohli otočiť. Namiesto toho sa začali hráči vybíjať v nezmyselných súbojoch a riešili veci, ktoré nie sú dôležité. Na tom musíme popracovať," opisoval prehru vo Zvolene tréner Michaloviec Peter Kúdelka.

Mrzeli ho nielen zbytočné fauly, ale aj šarvátky. Z dvojzápasu na ľade súperov je s trojbodovým ziskom pred domácou premiérou spokojný: "V Bratislave nás čakal extrémne ťažký súper, vo Zvolene takisto, takže z tohto pohľadu musíme brať tri body všetkými desiatimi. Na druhej strane nám oba zápasy ukázali kde máme medzery a v čom musíme byť lepší. Verím, že tím ukázal aj vo Zvolene počas tretej tretiny svoju tvár, ale podčiarkujem, že najmä z hokejovej stránky.“

Zvolenčania predviedli v nedeľu večer necelým dvom tisíckam divákov dobrý hokej. Boli trpezliví a hlavne disciplinovaní, čo okorenili aj peknými gólmi. "Bol to veľmi dobrý zápas z našej strany. Prvé dve tretiny sa hral kvalitný hokej z oboch strán, prelievalo sa to. My sme trošku viac kontrolovali hru, mali sme viac šancí a dokázali sme sa presadiť. Škoda tretej tretiny, najmä posledných desať minút. Boli tam súboje, ktorým sa rozhodcovia nevenovali a začalo sa to kúskovať, hokej sa vytratil. Bolo to o súbojoch a šarvátkach. Avšak podali sme od brankára až po posledného hráča dobrý výkon. Niektoré detaily treba ešte doladiť, ale naše víťazstvo je zaslúžené,“ zhodnotil výhru asistent trénera Zvolena Andrej Kmeč, ktorého tešilo, že hráči dobre zareagovali na úvodnú prehru po predĺžení v Liptovskom Mikuláši.

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)

23. Hain (R. Bondra), 28. Zuzin (Kašlík, Viedenský), 38. R. Bondra (Rymsha, C. Hults), 40. Rymsha (z trest. strieľania) – 49. Pearson (Santos, Bodák), 58. Newton. Rozhodovali: M. Korba, Snášel ml. – Bogdaň, Vyšný. Vylúčení na 2. min: 3:10, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1867 divákov.
Zvolen: Kupsky – Hain, Kapcheck, Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser – Rymsha, Langkow, R. Bondra – Kašlík, M. Hults, M. Hecl – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Šiška, Csányi
Michalovce: Škorvánek – Bodák, Macejko, Acolaste, J. Cibák, Michalčin, Mihálik – Matúš Paločko, Newton, Bjalončík – Santos, Pearson, M. Valach – Daugavinš, Heard, Suja – Kabáč, Buc, Vašaš

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v nedeľňajšom zápase 2. kola Tipos extraligy doma nad Popradom 4:0 a do novej sezóny vstúpili dvoma triumfami.

V nedeľu rozhodli v druhej tretine, v ktorej dali tri góly Baláž, Charbonneau a Eriksson Immo, ešte predtým skóroval Krajčovič. Dukla je po dvoch kolách druhá o skóre za majstrovskými Košicami.

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Góly: 5. Krajčovič (Ahl, Sojčík), 21. Baláž (Charbonneau, Pietroniro), 21. Charbonneau (Pietroniro, Starosta), 28. Eriksson Immo (Baláž, Charbonneau). Rozhodovali: Baluška, Fridrich - D. Konc ml., Orolin, vylúčení: 3:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 2046 divákov.