Inter Miláno so Škriniarom si zabezpečil miestenku v LM

Hráč Interu Miláno Milan Škriniar (vľavo) v súboji s Francescom Caputom z Empoli vo futbalovom zápase talianskej ligy Serie A FC Inter Miláno – FC Empoli v Miláne 26. mája 2019. Foto: TASR/AP

Inter bojoval o štvrtú priečku s mestským rivalom AC, ktorý zvíťazil nad S.P.A.L. 2013 3:2. Tretiu priečku si nenechala vyfúknuť Atalanta, ktorá si poradila so Sassuolom 3:1.

Rím 26. mája (TASR) – Futbalisti Interu Miláno v základnej zostave so slovenským reprezentantačným stopérom Milanom Škriniarom si zabezpečili účasť v Lige majstrov, keď v stretnutí záverečného 38. kola talianskej Serie A zdolali Empoli 2:1. Pre hostí naopak prehra znamená pád na osemnástu priečku tabuľky a rozlúčku s najvyššou súťažou.

Sampdoria našla recept na najlepšiu obranu súťaže až šesť minút pred koncom riadneho hracieho času, keď brankára Juventusu Carla Pinsoglia prekvapil francúzsky útočník Gregoire Defrel. V prvej minúte nadstaveného času poslal loptu za gólmanov chrbát z priameho kopu striedajúci Gianluca Caprari. Janovčania tak po víťazstve 2:0 získali skalp majstra.

Hráči FC Turín zdolali Lazio Rím 3:1. Súboj dvoch neúspešných adeptov o pohárovú Európu rozhodli góly Iaga Falqueho, Sašu Lukiča a Lorenza De Silvestriho.

sumáre:
FC Turín – Lazio Rím 3:1 (0:0)
Góly: 51. Falque, 53. Lukič, 80. De Silvestri – 66. Immobile

Sampdoria Janov – Juventus Turín 2:0 (0:0)
Gól: 84. Defrel, 90.+1 Caprari

AS Rím – Parma Calcio 1913 2:1 (1:0)
Góly: 35. Pellegrini, 89. Perotti – 86. Gervinho
/za hostí Kucka celé stretnutie + ŽK/

Atalanta Bergamo – US Sassuolo 3:1 (1:1)
Góly: 35. Zapata, 53. Gomez, 65. Pašalič – 19. Berardi, ČK: 45.+5 Berardi, 83. Magnanelli (obaja Sassuolo)

Cagliari Calcio – Udinese Calcio 1:2 (1:0)
Góly: 17. Pavoletti – 59. Hallfredsson, 69. De Maio

ACF Fiorentina – CFC Janov 0:0

FC Inter Miláno – FC Empoli 2:1 (0:0)
Góly: 51. Balde, 81. Nainggolan – 76. Traore, ČK: 90.+7 Asamoah (Inter) – 90.+8 Perucchini (Empoli)