NBA: Warriors zvíťazili v Toronte a vyrovnali stav finálovej série

Na snímke hráč Warriors Stephen Curry Foto: TASR/AP

Pod triumf obhajcu sa 25 bodmi podpísal Klay Thompson, Stephen Curry pridal 23 bodov a Draymond Green 17 bodov, 10 doskokov a deväť asistencií.

Toronto 3. júna (TASR) - Basketbalisti Golden State Warriors zvíťazili v noci na pondelok v druhom zápase finále play off zámorskej NBA na palubovke Toronta Raptors 109:104 a vyrovnali stav série na 1:1.

Pod triumf obhajcu sa 25 bodmi podpísal Klay Thompson, Stephen Curry pridal 23 bodov a Draymond Green 17 bodov, 10 doskokov a deväť asistencií. Kľúčovú trojku premenil sedem sekúnd pred koncom za stavu 104:106 Andre Iguodala. Domácim nepomohlo ani 34 bodov a 14 doskokov Kawhiho Leonarda.

Raptors nezvládli tretiu štvrtinu, ktorú prehrali 21:34. "Vôbec sa nám nedarilo, veľa našich striel neskončilo v koši. Myslím si, že tam sa lámal chlieb, súper získal sebavedomie," uviedol pre zámorské médiá Kyle Lowry, ktorý zaťažil konto Warriors 13 bodmi. "Dosiahli sme skvelé víťazstvo. Som naozaj hrdý na tím, špeciálne na hráčov z lavičky, ktorí nás dnes potiahli," poznamenal kouč hostí Steve Kerr, ktorému po Kevinovi Durantovi vypadol v záverečnej štvrtine zo zostavy pre svalové zranenie aj Klay Thompson a nad jeho štartom v ďalšom priebehu série visí otáznik. Rovnako dopadol aj Kevon Looney, ktorý tiež pre zranenie nedohral druhý zápas.

Warriors, usilujúci sa o zisk tretej majstrovskej trofeje za sebou, dokázali zareagovať na úvodnú prehru a vyrovnali stav série hranej na štyri víťazné zápasy. Tá sa teraz presúva do Oaklandu, tretí duel je na programe vo štvrtok 6. júna o 3.00 SELČ.