NHL: Montreal podľahol Ottawe, Tatar s mínuskou

Hráč Ottawa Senators Brady Tkachuk. Foto: TASR/AP

Z víťazstva sa netešil ani Richard Pánik, jeho Washington prehral na ľade New Yorku Rangers.

New York 21. novembra (TASR) - Hokejisti Montrealu Canadiens prehrali v NHL tretíkrát za sebou. V noci na štvrtok doma podľahli Ottawe Senators 1:2 po predĺžení. Slovenský útočník Tomáš Tatar nebodoval, odohral 15:27 minúty a pripísal si mínusový bod.

O triumfe hostí rozhodol Brady Tkachuk 38 sekúnd po začiatku predĺženia. Dvadsaťročný útočník prekonal brankára Careya Pricea po samostatnom úniku a zakončením medzi nohy. Bol to jeho druhý gól v predĺžení v kariére. "Price je jeden z najlepších brankárov v lige, takže tento gól si určite budem pamätať," povedal Tkachuk pre nhl.com.

Z víťazstva sa netešil ani Richard Pánik, jeho Washington prehral na ľade New Yorku Rangers 1:4. Dva góly jazdcov, vrátane víťazného, strelil Artemij Panarin v presilových hrách a bodoval dvanástykrát v sérii. Na triumfe sa 30 zákrokmi podieľal brankár Henrik Lundqvist, dosiahol 454. víťazstvo v profilige a v historickej štatistike sa dotiahol na piateho Curtisa Josepha. "Je mi cťou byť v tejto spoločnosti. Je toľko skvelých brankárov, viacerí z nich ma inšpirovali, aby som sa stal lepším. Veľmi si to cením," povedal Lundqvist.

NHL - sumáre

MONTREAL CANADIENS - OTTAWA SENATORS 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 21. Suzuki (Danault, Gallagher) – 30. Pageau (Ennis, Borowiecki), 61. Tkachuk (Tierney, Zajcev). Brankári: Price - Anderson, strely na bránku: 36:24, 20.862 divákov.

NEW YORK RANGERS - WASHINGTON CAPITALS 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Góly: 22. Panarin (Kakko, Fox), 44. Panarin (Kakko, Strome), 45. Bučnevič (Chytil, Lemieux), 54. Howden (Bučnevič, Kreider) – 48. Kuznecov (Carlson). Brankári: Lundqvist - Holtby, strely na bránku: 31:31, 17.239 divákov.

Tomáš Tatar (Montreal) 15:27 0 0 0 -1 3 0

Richard Pánik (Washington) 11:21 0 0 0 0 1 0