NHL: NY Rangers zvíťazili vo Vegas, Scheifele rozhodol o triumfe Jets

Hokejisti New Yorku Rangers sa tešia po strelení gólu Artemija Panarina počas zápasu zámorskej hokejovej NHL Vegas Golden Knights - New York Rangers v Las Vegas 8. decembra 2019. FOTO TASR/AP Foto: TASR

Dvadsaťtriročný brankár Georgiev zaznamenal druhý shutout v sezóne a štvrtý v kariére.

New York 9. decembra (TASR) - Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na pondelok na ľade Vegas Golden Knights 5:0 aj vďaka ruskému brankárovi Alexandarovi Georgievovi, ktorý zlikvidoval všetkých 38 striel domácich. Dvadsaťtriročný brankár zaznamenal druhý shutout v sezóne a štvrtý v profiligovej kariére.

Georgiev potvrdil skvelú formu, v uplynulých štyroch štartoch vychytal tri víťazstvá a mal úspešnosť zásahov 97,4 percenta. "Domáci majú veľmi rýchly tím, dokážu si vytvoriť množstvo šancí z prečíslení. Na tomto štadióne je skutočne zábava hrať. Chceli sme napraviť dojem po piatkovej prehre (1:2 s Montrealom) a podať dobrý výkon, myslím si, že sa nám to podarilo," povedal pre zámorské médiá bulharský rodák s ruským pasom. Obranca Jacob Trouba a krídelník Artemij Panarin sa na triumfe "jazdcov" zhodne podieľali gólom a asistenciou. Golden Knights vyšli v zápase gólovo naprázdno prvýkrát od 18. februára.

Winnipeg doma zdolal Anaheim Ducks 3:2 vďaka dvom gólom Marka Scheifeleho, ktorý duel rozhodol víťazným zásahom v presilovke v závere tretej tretiny. Bol to pre neho zároveň jubilejný 400. bod v NHL. Kalifornský tím prehral štvrtý zápas z uplynulých piatich.

Florida si poradila so "žralokmi" zo San Jose 5:1. Veľkú zásluhu na víťazstve mal ruský brankár Sergej Bobrovskij, ktorý vykryl 30 striel hostí. "Chytal skutočne výborne, hlavne v úvode zápasu. Sharks nás najmä v druhej tretine zatlačili, no on mal všetko pod kontrolou. Bol to pre neho vydarený víkend," uviedol tréner Panthers Joel Quenneville na adresu Bobrovského, ktorý v priebehu dvoch dní vychytal "panterom" dve výhry. Aleksander Barkov, Keith Yandle a Frank Vatrano zaznamenali po góle a asistencii, Jonathan Huberdeau si pripísal po dve asistencie a s 395 bodmi sa osamostatnil na druhom mieste historickej tabuľky klubovej produktivity pred Stephenom Weissom. Sharks prehrali štvrtý duel za sebou.

Chicago neudržalo náskok 3:1 z prvej tretiny a podľahlo Arizone 3:4 po samostatných nájazdoch. Domácim Blackhawks nepomohli ani gól a dve asistencie kapitána Jonathana Toewsa. O výhre Coyotes rozhodol v samostatných nájazdoch Connor Garland. Edmonton prehral s Buffalom 2:3 po predĺžení, autorom víťazného zásahu bol v 79. sekunde predĺženia obranca Colin Miller. Asistenciu si pri góle pripísal kapitán Sabres Jack Eichel, ktorý si tak natiahol osobnú bodovú sériu už na 13 zápasov.

výsledky:

WINNIPEG JETS – ANAHEIM DUCKS 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly: 10. Scheifele (Connor, Perreault), 39. Lowry (Copp, Perreault), 56. Scheifele (Wheeler, Pionk) – 10. Silfverberg (Rakell), 49. Shore. Brankári: Hellebuyck - Gibson, strely na bránku: 33:33, 15.325 divákov.

FLORIDA PANTHERS – SAN JOSE SHARKS 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Góly: 5. Yandle (Huberdeau, Barkov), 9. Barkov (Dadonov, Huberdeau), 27. Matheson (Ekblad, Vatrano), 51. Connolly (Hoffman, Yandle), 59. Vatrano (Weegar, Ekblad) – 11. Labanc (E. Karlsson, E. Kane). Brankári: Bobrovskij - Jones, strely na bránku: 33:31, 11.340 divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS – NEW YORK RANGERS 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Góly: 12. Panarin (Staal, DeAngelo), 12. Kreider (Strome, Lindgren), 28. Trouba (Strome), 31. Fast (Trouba, Skjei), 56. Zibanejad (Kakko, Panarin). Brankári: Subban - Georgiev, strely na bránku: 38:25, 18.236 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS – ARIZONA COYOTES 3:4 pp a sn (3:1, 0:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 1. Toews (de Haan), 9. DeBrincat (P. Kane, Toews), 18. Kubalík (Murphy, Toews) – 11. Fischer (Dvorak, Schmaltz), 27. Garland (Söderberg, Schmaltz), 29. Söderberg (Keller, Kessel), rozh. nájazd Garland. Brankári: Lehner - Kuemper, strely na bránku: 29:47, 21.232 divákov.

EDMONTON OILERS – BUFFALO SABRES 2:3 pp (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 29. Sheahan (Nygard, Nurse), 36. Nygard (Nurse, Haas) – 5. Okposo (Scandella), 11. Larsson (Asplund, Vesey), 62. Miller (Johansson, Eichel). Brankári: Smith - Ullmark, strely na bránku: 28:22, 17.227 divákov.