Hokejisti Dinama Moskva titul neobhája, vyradil ich Jaroslavľ

Dominik Graňák Foto: TASR/Michal Svítok

Obhajca Gararinovho pohára a víťaz posledných dvoch ročníkov KHL ligy prehral v rozhodujúcom siedmom zápase s Lokomotivom 1:5 a v celej sérii 3:4.

Moskva 15. marca (TASR) - Hokejisti Dinama Moskva vypadli vo štvrťfinále Západnej konferencie play-off KHL. Obhajca Gararinovho pohára a víťaz posledných dvoch ročníkov Kontinentálnej hokejovej ligy prehral v rozhodujúcom siedmom zápase s Lokomotivom Jaroslavľ 1:5 a v celej sérii 3:4.

Lokomotiv položil základ úspechu v prvej tretine, keď v priebehu 85 sekúnd skórovali Černikov a Platt a dostali hostí do vedenia 2:0. Nádej domácim vlial kontaktným gólom Komarov, ale hostia v tretej časti pridali ďalšie tri góly a spečatili senzačný postup. Dinamo so slovenským obrancom Dominikom Graňákom viedlo v sérii 3:2, ale posledné dva zápasy vôbec nezvládlo, keď prehralo 0:6 a 1:5.

V Pohári nádeje úspešní Slováci

Hokejisti Dinama Minsk postúpili do semifinále Západnej konferencie Pohára nádeje, keď vyradili 3:0 na zápasy Atlant Mytišči. O pondelňajšie víťazstvo zverencov trénera Ľubomíra Pokoviča 2:1 pp sa výrazne zaslúžili slovenskí hokejisti. Na 1:1 vyrovnal v 59. minúte útočník Tomáš Surový po asistencii obrancu Richarda Lintnera. V predĺžení potom rozhodol Zacharov.

V druhom zápase Západnej konferencie Pohára nádeje znížili hokejisti Viťazu Podolsk sériu so Severstaľom Čerepovec na 1:2, keď vyhrali na súperovom ľade 3:2 po predĺžení. V drese hostí strelil gól Martin Cibák a potom aj zaznamenal asistenciu pri víťaznom góle v predĺžení.