< sekcia Tenis

Kužmová skončila v 3. kole turnaja WTA v Miami

Slovenská tenistka Viktória Kužmová. Foto: TASR/AP

Bertensová úplne ovládla dianie na kurte a dovolila jej uhrať už len jediný gem.

Miami 24. marca (TASR) - Slovenská tenistka Viktória Kužmová prehrala v sobotnom stretnutí 3. kola dvojhry na turnaji WTA v Miami so siedmou nasadenou Holanďankou Kiki Bertensovou za 86 minút 6:3, 0:6, 1:6. V ôsmej hre prvého setu sa slovenskej fedcupovej reprezentantke ako prvej podarilo prelomiť súperkino podanie a následným potvrdením brejku dopodávala na 6:3. V ďalšom priebehu však pri vlastnom servise zaváhala celkovo až päťkrát. Bertensová úplne ovládla dianie na kurte a dovolila jej uhrať už len jediný gem.

Japonka Naomi Osaková ako nasadená jednotka prehrala so Su-Wei Hsieh z Taiwanu 6:4, 6:7 (4), 3:6.

Dvojhra - 3. kolo:

Kiki Bertensová (7-Hol.) - Viktória KUŽMOVÁ (SR) 3:6, 6:0, 6:1

Petra Kvitová (3-ČR) - Donna Vekičová (26-Chor.) 6:4, 3:6, 6:4

Caroline Garciová (19-Fr.) - Julia Görgesová (15-Nem.) 6:0, 7:5

Ashleigh Bartyová (12-Aus.) - Samantha Stosurová (Aus.) 6:0, 6:3

Su-Wei Hsieh (27-Taiw.) - Naomi Osaková (1-Jap.) 4:6, 7:6 (4), 6:3

Caroline Wozniacka (13-Dán.) - Monica Niculescuová (Rum.) 6:4, 7:6 (4)

Anett Kontaveitová (21-Est.) - Ajla Tomljanovičová (Aust.) 7:6 (3), 2:6, 7:6 (4)

Bianca Vanessa Andreescuová (Kan.) - Angelique Kerberová (8-Nem.) 6:4, 4:6, 6:1