< sekcia Tenis

Svitolinová zdolala v purpurovej skupine Keninovú

Jelina Svitolinová, archívna snímka. Foto: TASR/AP

O druhej postupujúcej z tejto skupiny sa rozhodne v priamom súboji medzi Češkou Karolínou Plíškovou a Rumunkou Simonou Halepovou.

Šen-čen 1. novembra (TASR) - Ukrajinská tenistka Jelina Svitolinová uspela aj v treťom stretnutí dvojhry na MS WTA Tour v čínskom Šen-čene. V sobotu si už ako istá semifinalistka poradila s americkou náhradníčkou Sofiou Keninovou 7:5, 7:6 (10) a v tabuľke purpurovej skupiny obsadila prvé miesto bez straty setu.

Dvadsaťpäťročná obhajkyňa titulu rozhodla o víťazstve v prvom dejstve, keď v dvanástom geme zobrala súperke tretíkrát podanie. Využila hneď prvý setbal. Druhý set bol ešte vyrovnanejší, Keninová odvrátila jeden mečbal v dvanástej hre a ďalšie štyri v tajbrejku, no potom už kapitulovala.

O druhej postupujúcej z tejto skupiny sa rozhodne v priamom súboji medzi Češkou Karolínou Plíškovou a Rumunkou Simonou Halepovou (14.05 SEČ).